REUTERS/Kai Pfaffenbach
LOVRENOV BRAT I DALJE ČEKA PRILIKU

Piše: HinaObjavljeno: 27. rujan 2018. 01:30

Hrvatski napadač Ante Rebić bio je strijelac jedinog pogotka za Eintracht iz Frankfurta, koji je u srijedu izgubio od Borussije Mönchengladbach s 1:3 u 5. kolu Bundeslige.

Rebić, koji je igrao od 62. minute, iskoristio je pogrešku suparničke obrane te je u 74. minuti zatresao mrežu. Pogotke za Mönchengladbach postigli su Pléa (56'), Thorgen Hazard (65') i Elvedi (85').

Mainz i Wolfsburg odigrali su 0:0, a hrvatski krilni napadač Josip Brekalo, koji je odigrao cijeli susret za "vukove", pružio je dobru partiju, posebice u prvom poluvremenu, kada je u tri navrata zaprijetio golu protivnika. U 23. minuti Brekalo je pogodio stativu, a u 12. i 38. minuti njegove udarce zaustavio je vratar Mainza.

Borussia Dortmund je "razbila" Nuernberg sa 7:0, a strijelci su bili Larsen (9'), Reus (32', 58'), Hakimi (49'), Akanji (74'), Sancho (85') i Weigl (88').

Lijevi branič Borna Sosa odigrao je cijeli susret za Stuttgart, koji je u gostima izgubio od Leipziga s 0:2.

Fortuna Duesseldorf je na domaćem terenu protiv Bayer Leverkusena izgubila s 1:2. Dvostruki strijelac za Leverkusen bio je Kevin Volland (50', 60'), a utješni pogodak za Fortunu zabio je Rouwen Hennings u sudačkoj nadoknadi (90'+4') iz penala.

Branič Tin Jedvaj je za Leverkusen odigrao prvo poluvrijeme, dok je bivši veznjak Dinama 19-godišnji Davor Lovren, mlađi brat Dejana Lovrena, opet bio na klupi za pričuve Fortune i još čeka svoj prvi nastup ove sezone.

Dan ranije aktualni njemački prvak Bayern, kojeg vodi Niko Kovač, prekinuo je pobjedničku seriju odigravši 1:1 protiv Augsburga, dok je Hoffenheim na gostovanju pobijedio Hannover s 3:1, a hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić je upisao asistenciju.

REZULTATI:
Fortuna Duesseldorf - Bayer Leverkusen 1-2 (Hennings 90+4PEN/ Volland 50, 60)
Mainz - Wolfsburg 0-0
Borussia Dortmund - Nuernberg 7-0 (Larsen 9, Reus 32, 58, Hakimi 49, Akanji 74, Sancho 85, Weigl 88)
Borussia Monchengladbach - Eintracht Frankfurt 3-1 (Pléa 56, T Hazard 65, Elvedi 85/ Ante Rebić 74)
Leipzig - Stuttgart 2-0 (Orban 45+1, Augustin 80)

23. travanj 2024 23:18