Niko Kovač
 REUTERS/Michael Dalder / REUTERS
BUNDESLIGA

Piše: HinaObjavljeno: 28. travanj 2018. 19:57

U 32. kolu Bundeslige hrvatski trener Niko Kovač u subotu je sa svojim sadašnjim klubom Eintrachtom iz Frankfurta gostovao kod svog budućeg kluba Bayerna, te je izgubio sa 1-4.

Iako je Bayern odmarao većinu svojih prvotimaca zbog uzvrata polufinala Lige prvaka protiv Reala, lakoćom se je obračunao sa Eintrachtom, a strijelci su bili Niklas Dorsch (43), Sandro Wagner (76), Rafinha (87) i Niklas Süle (90). U sastavu Eintrachta nije bilo ozlijeđenog Ante Rebića.

Koeln je u gostima kod Freiburga izgubio sa 2-3, te je ispao u drugu ligu, dok je predzadnji Hamburger ostvario važnu pobjedu u borbi sa opstanak svladavši Wolfsburg sa 3-1 golovima Bobbyja Wooda (43-pen), Lewisa Holtbyja (45) i Luce Waldschmidta (90+4).

Josip Brekalo, koji je odigrao drugo poluvrijeme za Wolfsburg, postigao je jedini pogodak za domaćine, i to iz slobodnog udarca u 78. minuti.

Drugoplasirani Schalke je kod kuće protiv Borussia Moenchengladbach odigrao 1-1, ali domaćini su od 12. minute imali igrača manje jer je isključen veznjak Nabil Bentaleb. Marko Pjaca ostao je na klupi za pričuve Schalkea.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 32. kola Bundeslige nogometaši Bayer Leverkusena u 17. minuti nisu uspjeli zabiti iz penala, što im se je osvetilo te su izgubili od Stuttgarta sa 0-1.

Dan ranije Andrej Kramarić postigao je sva tri pogotka u 3-1 pobjedi Hoffenheima protiv Hannovera, kojom je Hoffenheim napravio važan iskorak u borbi za Ligu prvaka