REUTERS/Michaela Rehle
14. KOLO

Piše: HinaObjavljeno: 08. prosinac 2018. 19:12

Nogometaši Borussije Dortmund i Bayerna ubilježili su pobjede u 14. kolu Bundeslige.

Borussia Dortmund je slavljem u "Ruhrskom" deboju kod Schalkea (1-2) zadržala vrh ljestvice. Delaney je u 7. minuti doveo goste u vodstvo, u 62. minuti Caligiuri je iz penala izjednačio, a u 75. minuti Englez Sancho donosi pobjedu Borussiji i utišava čak 80 tisuća navijača u Gelsenkirchenu.

Bayern izlazi iz krize, bez problema su s 3-o u Muenchenu slavili protiv Nuernberga te trener Niko Kovač može malo odahnuti. Dvaput je strijelac bio Lewandowski, a jednom se u strijelce upisao Ribery. Unatoč pobjedi, Bavarci i dalje zaostaju velikih devet bodova za Dortmundom.

Bayer je u Leverkusenu jedva s 1-0 i golom Alarija u 75. minuti slavio protiv Augsburga, a Tin Jedvaj je odigrao cijelu utakmicu za "farmaceute". Iznenađenje je napravio Freiburg koji je s glatkih 3-0 slavio protiv četvrtoplasiranog Leipziga.

Borussia (D) vodi s 36 bodova, a Bayern je drugi s 27 bodova.

26. travanj 2024 03:03