Bayern
 REUTERS/Michael Dalder / REUTERS
BUNDESLIGA

Piše: HinaObjavljeno: 02. prosinac 2017. 19:24

U 14. kolu Bundeslige Hoffenheim je u subotu kod kuće "razbio" drugoplasirani Leipzig sa 4-0, a hrvatski napadač Andrej Kramarić, koji je igrao od 65. minute, zaslužan je za četvrti pogodak domaćina.

Kramarić je u 87. minuti pucao sa desetak metara iskosa, loptu je odbio vratar Leipziga, a u mrežu ju je pospremio Mark Uth. Za Hoffenheim dvostruki je srijelac bio Serge Gnabry (52, 62), a vodeći pogodak zabio je Nadiem Amiri u 13. minuti.

Borussia Dortmund, koja je u prošlom kolu vodila 4-0 protiv Schalkea da bi na kraju završilo 4-4, nastavila je crni niz u Bundesligi koji traje dva mjeseca. U gostima kod Bayer Leverkusena odigrala je 1-1, iako je od 41. minute imala igrača više jer je isključen branič Leverkusena Wendell. Leverkusen je poveo golom Kevina Vollanda u 30. minuti, a poravnao je Jarmolenko u 73.

Borussia je posljednju pobjedu u Bundesligi ostvarila 30. rujna protiv Augsburga (2-1), a nakon toga su uslijedila četiri poraza i tri remija.

Werder, koji je u zoni ispadanja, svladao je Stuttgart sa 1-0 golom Maxa Krusea u 45. minuti. Hrvatski napadač Josip Brekalo, koji je odigrao cijeli susret za Stuttgart, imao je lijepu priliku u 64. minuti, ali je njegov udarac blokiran.

Vodeći Bayern je na Allianz Areni protiv Hannovera slavio sa 3-1, ali gosti u 28. minuti nisu iskoristili penal, udarac Fuellkruga obranio je vratar Bayerna Sven Ulreich. Za Bayern su zabili Arturo Vidal (17), Kingsley Coman (67) i Robert Lewandowski (87pen).