Screenshot
15. KOLO BUNDESLIGE

Piše: HinaObjavljeno: 16. prosinac 2018. 23:02

Nogometaši Eintrachta i RB Leipziga upisali su pobjede u posljednja dva susreta 15. kola njemačkog nogometnog prvenstva.

Eintracht je u Frankfurtu pobijedio Bayer Leverkusen sa 2-1, dok je RB Leipzig pobijedio Mainz sa 4-1.

Eintracht je poveo u 28. minuti golom Dannyja da Coste, a na 2-0 je povisio Filip Kostić u 57. minuti. 'Apotekare' je vratio u život Karim Bellarabi u 65. minuti, međutim do kraja susreta više nije bilo golova.

Ante Rebić je igrao za domaći sastav do 81. minute, dok je Tin Jedvaj za goste odigrao cijelu utakmicu. Jedvaj se posebno istaknuo lošom reakcijom kod prvoga goal kada je Danny da Costa prošao kraj njega i matirao vratara, a naš je reprezentativac uzaludno mahao pomoćnom sucu tražeći zaleđe.

U drugom susretu RB Leipzig je bez većih problema pobijedio Mainz sa 4-1. Domaćin je nakon 20 minut vodio 2-0 golovima Yussufa Poulsena (14, 19),u 38. je smanjio Onisiwo, no u nastavku je Leipzig zabio još dva gola, a oba je postigao Timo Werner (74, 88).

Na ljestvici vodi Borussija Dortmund sa 39 bodova, na drugom mjestu je imenjak iz Moenchengladbacha sa 30 bodova koliko ima i Bayern na trećem mjestu, ali uz slabiju razliku pogodaka.