Bayern
 REUTERS/Leon Kuegeler / REUTERS
BUNDESLIGA

Piše: Slaven KižlinObjavljeno: 22. rujan 2018. 22:29

Niko Kovač sigurno maršira Bundesligom. U subotu je Bayern ostvario novi uspjeh, slavili su na gostovanju u Gelsenkirchenu ostavivši Schalke nakon četiri kola na bodovnoj ništici. Nimalo ugodna situacija za momčad koja je protekle sezone završila na drugom mjestu. Bavarci ostali stopostotni, a njihova prva pratnja je Hertha koja je u sjajnoj utakmici svladala Borussiju M. U drugom derbiju kola Hoffenheim i Borussia D. odigrali su 1:1.

James Rodriguez obilježio je dvoboj sa Schalkeom. Kolumbijac je zabio za vodstvo, potom je početkom nastavka promašio nemoguće, s tri metra je pucao pored praznog gola, a onda je izborio penal kojeg je Lewandowski pretvorio u pogodak.

Kovač je izrotirao momčad u odnosu na gostovanje u Lisabonu, junak pobjede nad Benficom Renato Sanches ostao je na klupi, a prigodu je dobio Leon Goretzka koji je ljetos stigao baš iz Schalkea.

Dok je Sanches pljeskom dočekan od navijača Benfice, Goretzkin svaki dodir s loptom već na zagrijavanju bio je popraćen salvama uvreda. Umjesto Boatenga na stoperu je zaigrao Süle, a Robben je ostao na klupi, od prve minute je zaigrao Müller. Bavarci su od prve minute nametnuli svoj ritam, pogodak Jamesa glavom nakon kornera Kimmicha u 8. minuti dodatno je unio nervozu u redove domaćina koji su teško dolazili do Neuera. Sve je pak bilo gotovo nakon pogotka Lewandowskog sredinom drugog dijela. Do kraja su Bavarci rutinirano održali prednost.