DUESSELDORF, GERMANY - APRIL 14: Kingsley Coman shakes hands with Robert Lewandowski of Muenchen after the fourth goal scored by (right) Leon Goretzka during the Bundesliga match between Fortuna Duesseldorf and FC Bayern Muenchen at Esprit-Arena on April 14, 2019 in Duesseldorf, Germany. (Photo by Lars Baron/Bongarts/Getty Images)
Bongarts/Getty Images

UVJERLJIVA POBJEDA

• 14.04.2019. u 17:50

• Nogometaši Bayerna slavili sa 4-1 (2-0) na gostovanju kod Fortune, dok je Hoffenheim sa 2-0 (1-0) pred svojim navijačima svladao berlinsku Herthu.

Kingsley Coman je nakon obračuna na treningu s Robertom Lewandowskim svoj 'bijes' usmjerio za dobrobit momčadi pa je golovima u 15. i 41. minuti usmjerio dvoboj protiv Fortune na Bayernov mlin. Gnabry je 55. minuti pogodio za 3-0, a Goretzka u drugoj minuti sučevog vremena postavio konačnih 4-1. Jedini pogodak za domaće u 89. minuti postigao je Lukebakio.

Hoffenheim su do pobjede za uspon na šesto mjesto doveli Amiri (29) i Nelson (76). Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić odigrao je cijelu utakmicu, ali nije upisao asistenciju ni pogodak.

Bayern (67) i dalje drži bod prednosti pred Borussijom Dortmund (66). Treći je RB Leipzig sa 58, a četvrti Eintracht sa 52 boda i utakmicom manje. Borussia Moenchengladbach je peta sa 51 bodom, a Hoffenheim šesti sa 47. U zoni ispadanja su Nuerneberg sa 18 i Hannover sa 14 bodova, dok bi Stuttgart sa 21 bodom, po sadašnjoj situaciji pet kola prije kraja prvenstva, završio u razigravanju za mjesto u prvoligaškom društvu.