REUTERS/Leon Kuegeler
BUNDESLIGA

Piše: HinaObjavljeno: 09. veljača 2019. 20:01

Veliki preokret napravili su nogometaši Hoffenheima u utakmici 21. kola njemačkog prvenstva u kojoj su gostovali kod vodeće Borussije Dortmund i do 75. minute gubili s 3:0, da bi u samo 13 minuta postigli tri pogotka i osvojili veliki bod.

Pogotke za Borussiju postigli su Sancho (32'), Goetze (43') i Guerreiro (67'). No, gosti se nisu predali. Alžirac Belfodil, koji je u poluvremenu zamijenio hrvatskog reprezentativca Andreja Kramarića, u 75. minuti je prvi put zatresao mrežu za smanjenje zaostatka Hoffenheima. U 83. minuti Kaderabek je pogodio za 2:3, a samo pet minuta poslije Belfodil je pogodio za 3:3.

Kramarić je krajem prvog poluvremena dobio slučajan udarac u glavu kod jednog pada i čini se da ga je zato trener odlučio ostaviti u svlačionici u poluvremenu.

Unatoč propuštenom vodstvu, Borussia je povećala svoju prednost pred imenjakom iz Moenchengladbacha, a razlog je domaći poraz 0:3 od Herthe. Kalou (30'), Duda (56') i Selke (76') bili su strijelci za uvjerljivu pobjedu berlinske momčadi.

Utakmicu preokreta odigrali su Freiburg i Wolfsburg, u kojoj su gosti triput vodili, domaći triput nadoknadili zaostatak, čak postigli i pogodak za 4:3 u sučevom vremenu, ali je poništen nakon pregledavanja snimke, pomoću koje je sudac utvrdio da je strijelac bio u zaleđu. Vodeći pogodak za Wolfsburg postigao je Roussillon na asistenciju Josipa Brekala. Izjednačio je Grifo (37'), a novo vodstvo "vukovima" donio je Weghorst (63') iz kaznenog udarca. Na 2:2 izjednačio je Petersen (70'), a po treći put je Wolfsburg poveo golom Steffena (74'). Freiburgu je bod donio Waldschmidt (88').

Brekalo je bio u početnoj postavi Wolfsburga i taktički je zamijenjen u posljednjoj minuti.

U dvoboju dvije momčadi sa začelja, Hannover je pred svojim navijačima pobijedio Nuernberg s 2:0, a dvostruki strijelac bio je Mueller. Tako je Hannover preskočio i gurnuo Nuernberg na zadnje mjesto.

Vodi Borrusia Dortmund sa 50 bodova, Borussia Moenchengladbach i Bayern imaju po 42 boda, s time da će Bavarci od 18.30 sati imati prilku na svom terenu pobijediti Schalke, doći na drugo mjesto i na samo pet bodova zaostatka za najvećim suparnikom iz Dortmunda.

Njemačka - 21. kolo

Borussia M. - Hertha 0-3 (Kalou 30, Duda 56, Selke 76)

Borussia D. - Hoffenheim 3-3 (Sancho 32, Goetze 43, Guerreiro 67 / Belfodil 75, 88, Kaderabek 83)

Freiburg - Wolfsburg 3-3 (Grifo 37, Petersen 70, Waldschmidt 88 / Roussillon 11, Weghorst 63-11m, Steffen 74)

Hannover - Nuernberg 2-0 (Mueller 45+5, 77)

RB Leipzig - Eintracht 0-0