Borussia Dortmund
 REUTERS/Fabian Bimmer / REUTERS
BUNDESLIGA

Piše: HinaObjavljeno: 28. listopad 2017. 19:59

Vodeća Borussia Dortmund doživjela je novi šok, u subotu je u 10. kolu Bundeslige poražena od Hannovera sa 2-4. A prije tri kola Borussia je bježala Bayernu pet bodova, no, prvo je izgubila od Leipziga sa 2-3, potom je remizirala sa Eintrachtom (2-2) nakon što je vodila 2-0 i sada je poražena od Hannovera.

Utakmicu će dugo pamtiti branič Borussije Dan-Axel Zagadou, koji je u 28. minuti zabio za 1-1. No, u 59. minuti je zbog prekrašaja na 20 metara od svog gola dobio crveni karton, a Felix Klaus je nakon toga iz slobodnog udarca pogodio za vodstvo Hannovera 3-2. Pobjedu domaćina potvrdio je Ihlas Bebou u 86. minuti.

Kramarićev Hoffenheim, koji je poveo u 25. minuti pogotkom Demirbaya, izgubio je od Borussije Moenchengladbach sa 1-3. Pobjedu gostima iz Moenchengladbacha donijeli su Thorgan Hazard (61), Matthias Ginter (79) i Jannik Vestergaard (82). Andrej Kramarić igrao je od 35. minute, ali bez značajnijeg učinka.

Ozlijeđeni Tin Jedvaj nije bio u sastavu Bayer Leverkusena, koji je dobio posljednjeplasirani Koeln sa 2-1.

Dan ranije Mainz i Eintracht iz Frankfurta, kojega vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, igrali su 1-1. Gosti iz Frankfurta poveli su u 37. minuti kada je Stefan Bell u vlastiti gol skrenuo dodavanje Mariusa Wolfa, a da to nije učinio strijelac bi bio hrvatski napadač Ante Rebić prema kojemu je to dodavanje bilo upućeno. Na konačnih 1-1 poravnao je Suat Serdar u 71. minuti.

U derbiju 10. kola Bundeslige Bayern je u subotu na domaćem terenu protiv Leipziga slavio sa 2-0, a ključni trenutak dogodio se u 13. minuti kada su gosti ostali sa igračem manje jer je isključen branič Willi Orban.

Pobjedu Bayernu, koji je preuzeo prvo mjesto na ljestvici, donijeli su James Rodriguez (19) i Robert Lewandowski (38).