CHRISTOF STACHE AFP
NOVI PREOKRET NAPOLIJA

Piše: HinaObjavljeno: 21. veljača 2020. 23:32

Njemački nogometni prvak Bayern iz Muenchena u prvoj je utakmici 23. kola Bundeslige teže od očekivanog svladao posljednji Paderborn sa 3-2 (1-1).

Bayern je vodio sa 1-0 i 2-1 golovima Gnabryja (26) i Lewandowskog (70), ali Paderborn se uspijevao vraćati preko Srbenyja (44) i Michela (75). Ipak, na drugi pogodak Lewandowskog (88) za 3-2 gosti više nisu imali odgovor.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić zbog ozljede nije igrao za Bayern.

Vodeći Bayern sada ima 49 bodova, četiri više od drugog RB Leipziga koji u subotu gostuje kod Schalkea 04, dok je Paderborn ostao na 16 bodova, jednom manje od 16. Fortune i 17. Werdera.

Preokret Napolija u Kupu

U prvoj utakmici 25. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je kao gost svladao Bresciju sa 2-1 (0-1).

Domaći su poveli u prvom poluvremenu golom Chancellora (26), ali početkom nastavka uslijedio je preokret. Prvo je Insigne (49-11m) iz kaznenog udarca poravnao, da bi Fabian Ruiz (54) lijepim pogotkom sa 20-ak metara doveo Napoli u vodstvo.

S nova tri boda Napoli je skočio na šesto mjesto ljestvice sa 36 bodova, jednim više od Verone, Parme i Milana, dok je Brescia ostala pretposljednja, 19. sa 16 bodova, sedam manje od 17. Sampdorije koja drži posljednju poziciju koja osigurava ostanak.

Na vrhu je Juventus sa 57 bodova, drugi Lazio ima 56, a treći Inter 54.

19. travanj 2024 17:04