REUTERS
FEŠTA U MÜNCHENU

Piše: Slaven KižlinObjavljeno: 08. travanj 2017. 22:51

Derbi Bayerna i Borussije D. protekao je u aposlutnoj dominaciji domaćina. Već nakon 10 minuta Ancelottijeva ekipa vodila je 2:0, golove su postigli Ribery i Lewandowski. Gosti su u München stigli s dosta igrača koji su načeti i Tuchel nije htio previše riskirati s njima.

To je uvjetovalo i promjenu sustava, igrali su s trojicom u obrani i to nije bilo dobro. Prvi gol pao je nakon akcije u kojoj je Ribery ostao sam na 14 metara i probušio je Bürkija. Lewandowski je pak zabio iz slobodnog udarca.

Tračak nade za crno-žute vratio je Guerreiro fantastičnim udarcem u rašlje sa 18 metara. Ali do kraja poluvremena poentirao je Robben. Utakmica je riješena u 68. minuti, prvo je Aubameayangov pokušaj s linije izbio Boateng, a u nastavku akcije Lewandowski je izborio jedanaesterac, kojeg je sam realizirao.

Međutim, pri izlasku primio se za rame. Bio bi to veliki hendikep ukoliko Poljak ne bi mogao zaigrati protiv Reala.