REUTERS/David W Cerny
PREOKRET NAKON MOTIVIRAJUĆEG GOVORA

PROCURILI DETALJI IZ SVLAČIONICE, U POLUVREMENU ČEŠKI TRENER URLAO NA IGRAČE 'Nastavite li ovako igrati, ne morate mi nakon Dinama ni dolaziti!!!'

Piše: HinaObjavljeno: 18. veljača 2019. 13:15

Dinamo je Viktoriji došao poput - “Bronhija”... Nakon 2:1 pobjede protiv našeg prvaka češki su nogometaši vratili samopouzdanje izgubljeno negdje tijekom priprema, koje nisu pronašli ni u proljetnom startu u Mladi Boleslav. A samo ih je 45 minuta dijelilo od potpunog potonuća, u prvom ih je poluvremenu Dinamo “uništio”, ali onda je na scenu zakoračio Viktorijin trener Pavel Vrba...

Soccer Football - Europa League - Round of 32 First Leg - Viktoria Plzen v Dinamo Zagreb - Doosan Arena, Plzen, Czech Republic - February 14, 2019  Viktoria Plzen coach Pavel Vrba during the match       REUTERS/David W Cerny
REUTERS

U poluvremenu je grmio u svlačionici: “ovo nisu pripreme, ovo je natjecateljska utakmica!”, potom je i zaprijetio svojim igračima: “Nastavite li ovako igrati, ne morate nakon utakmice ni dolaziti u svlačionicu!” Povukao je i konkretan potez - umjesto nevidljivog kreatora igre Čermaka, uveo je rastrčanog Prochazku, koji je zatvorio praznine na sredini travnjaka i Viktoria je sasvim drukčije izgledala u nastavku. I uz veliku pomoć Dinamovih igrača, zabila je dva gola i dohvatila pobjedu, koja ih je vratila u pozitivu.

"Puni smo optimizma nakon odličnog drugog poluvremena protiv Dinama", rekao je Viktorijin trener, a na upit novinara je li mu momčad umorna poslije europske utakmice, ovako je odgovorio:

"Igranje u ovom ritmu vrlo je izazovno, a i igrači više vole igrati utakmice, posebno ovako važne, nego trenirati", kaže najbolji češki trener.

U sastav Viktorije vraća se 35-godišnji lijevi branič David Limbersky koji zbog žutih kartona nije igrao protiv Dinama, no sigurno će nastupiti na zagrebačkom uzvratu. A utakmica protiv Slavije (pobjeda Viktorije 2:0) bila mu je 350. prvenstveni nastup...

Vrba je Slaviji sučelio ovaj sastav (4-2-3-1): Hruška - Limbersky, Hubnik, Pernica, Havel - Prochazka, Hrošovsky - Kovarik, Horava, Kayamba - Chory.

Pobjedu Viktoriji donijeli su Toma Chory golom u 44. minuti, te Jean Beauguel postigavši pogodak u u 82. minuti. Nisu nastupili prvi vratar Matus Kozačik, napadač Ubog Ekpai, te veznjak Aleš Čermak. Tomaš Chory i Joel Kayamba su igrali sat vremena, dok je Beaugel ušao u igru u 60. minuti.

23. travanj 2024 18:55