REUTERS/Murad Sezer
REUTERS

DOBAR REZULTAT ZA UZVRAT

PROTIV DINAMA NISU MOGLI, ALI SU NAPRAVILI VELIKI POSAO U PRVOJ UTAKMICI ŠESENAESTINE FINALA Fenerbahče srušio Zenit, Rusi zapucali jedanaesterac

• 12.02.2019. u 21:29

• U prvoj utakmici šesnaestine finala Europske lige nogometaši Fenerbahčea su u utorak na svom terenu protiv Zenita iz Sankt Peterburga slavili sa 1-0 (1-0), s tim da gosti nisu iskoristili penal u prvom poluvremenu. Uzvrat je 21. veljače u Sankt Peterburgu.

Fenerbahče, kojeg je Dinamo u grupnoj fazi natjecanja dobio sa 4-1, dobro je krenuo u utakmicu i u 21. minuti stiže do vodstva. Nakon kornera loptu je u mrežu pospremio Islam Slimani.

Do kraja poluvremena domaćini su još dva puta zaprijetili, ali bez rezultata. Iako je igra Zenita djelovala jalovo, vodeća momčad ruskog prvenstva mogla je izjednačiti u 44. minuti iz penala. No, udarac s bijele točke slovačkog veznjaka Roberta Maka turski vratar Harun Tekin skrenuo je u gredu, a odbijena lopta vratila mu se u ruke.

U prvih 15 minuta nastavka Fenerbahče je mogao povećati prednost, ali udarce Elmasa u 57. i Valbuene u 60. minuti obranio je vratar gostiju Andrej Lunev.

Najbolju prigodu u drugom poluvremenu Zenit je imao u 77. minuti nakon kornera. Artem Dzjuba je pucao glavom, ali turski golman bio je na pravom mjestu.

Preostali prvi susreti šesnaestine finala na rasporedu su u četvrtak, 14. veljače, a zagrebački Dinamo gostuje kod češke Viktorie Plzen.