REUTERS/Valentyn Ogirenko
IZBORILI ČETVRTFINALE

Piše: HinaObjavljeno: 14. ožujak 2019. 22:06

Plasman u četvrtfinale Europske lige izborili su Chelsea, Valencia i Napoli.

Chelsea je sa čak 5:0 slavio na gostovanju kod kijevskog Dinama, a junak susreta bio je trostruki strijelac Olivier Giroud. Francuski napadač zabijao je u 5', 33' i 59' minuti, a Chelsea je dalje prošao s ukupnih 8:0. Po jedan pogodak dodali su Marcos Alonso (45+1) i Callum Hudson-Odoi (78). Mateo Kovačić odigrao je svih 90 minuta za 'Bluese'.

Krasnodar i Valencia remizirali su 1:1, čime je španjolski sastav s ukupnih 3:2 prošao dalje, dok je Salzburg pobijedio na domaćem travnjaku Napoli s 3:1, ali to im nije bilo dosta za prolaz dalje. Napoli je prošao s ukupnih 4:3.

Napoli je, također, došao sa komotnom prednošću od 3-0 u Salzburg, a nakon ranog gola Arkadiusza Milika, u 14. minuti, domaćinima je jedino preostalo da se na dostojanstven način oproste od Europe i to su učinili pobjedom 3-1, a strijelci su bili Dabbur (25), Gulbrandsen (65) i Leitgeb (90+2).

Krasnodar je na domaćem terenu protiv favorizirane Valencije bilo na pragu senzacije, ali je pokleknuo pola minute prije isteka sudačke nadoknade. Deset minuta nakon što je ušao u igru Magomed Sulejmanov je u 85. minuti pogodio za 1-0, što je ruskom klubu bilo dovoljno za prolaz u četvrtfinale zahvaljujući golu u gostima. No, Valenciju, koja je u prvoj utakmici slavila sa 2-1, spasio je Gonçalo Guedes pogotkom u trećoj minuti nadoknade (90+3).