Miljenko Karacic / SN
BRAVO DRAŽENE!

Piše: Toni RoićObjavljeno: 22. srpanj 2016. 11:10

Hrvatski trener Dražen Besek i njegova Birkirkara kreirali su najveće iznenađenje u uzvratnim dvobojima 2. prekola Europke lige. Nakon 0:0 u prvoj utakmici na Malti protiv škotskog Hearsta, u uzvratu je Birkirkara slavila 2:1 i prošla dalje.

Škotski klub u prvom poluvremenu nije iskoristio jedanaesterac, a onda ga je snašla crna sudbina u nastavku. Maltežane je u prednost doveo u 55. minuti Kristian Bubalović, a Edward Herrera 12 minuta kasnije pogađa za 2:0 gostiju. Škoti su u 74. minuti smanjili zaostatak preko Conora Sammona, ali više od toga nisu mogli. Birkirkara je u 1. pretkolu eliminirala Široki Brijeg, sada je pao i Hearts, a suparnik u 3. pretkolu bit će joj ruski Krasnodar.

20. travanj 2024 05:46