REUTERS/Eddie Keogh
VEČER KAD SU POBJEĐIVALI DOMAĆINI

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 06. travanj 2018. 00:58

Odigrane su prve utakmice četvrtfinala Europske lige.

Pobjede u sva četiri susreta ostvarili su domaćini, a najuvjerljiviji je bio Arsenal koji je na Emiratesu sa 4:1 savladao moskovski CSKA.

Najistaknutiji igrači susreta bili su dvostruki strijelci Aaron Ramsey i Alexandre Lacazette, a gol velškog veznjaka za 3:1 iz 28. minute malo je remek-djelo.

Ramseyju je za gol asistirao Mesut Özil, a ovaj je leđima okrenut golu petom zabio s vanjskom stranom kopačke, praktički petom.

Nije možda gol lijep kao Ronaldove škarice Juventusu, ali svakako ga se isplati vidjeti više puta.

Atletico Madrid je na domaćem terenu pobijedio Sporting iz Lisabona 2:0, a Koke je mrežu gostiju zatresao već u 22. sekundi. Koke ipak nije uspio skinuti rekordera Europske lige Jana Sykoru koji je zabio Karabagu 2016. godine nakon samo 12 sekundi igre.

Najefikasniju utakmicu večeri odigrali su Lazio i RB Salzburg, a na koncu su Talijani slavili 4-2. Lazio je time prekinuo Salzburgov niz od 19 europskih utakmica bez poraza. Austrijanci su seriju započeli 3. studenog 2016. pobjedom u Nici 2:0. Od tada su spojili 11 pobjeda i osam neodlučenih ishoda. Rekord drži Ajax koji od rujna 1994. do travnja 1996. nije izgubio 21 utakmicu u nizu.

Domaćin je poveo u 8. minuti golom Senada Lulića, a izjednačio je Valon Berisha iz kaznenog udarca u 30. minuti. 'Nebesko-plavi' su u novo vodstvo stigli u 49. minuti kada je Marco Parolo fantastičnim udarcem petom svladao Alexandera Walkea. U 72. minuti izjednačio je Minamino. No, radost Austrijanaca kratko je trajala. Svega tri minute kasnije Anderson je zabio za novu prednost Rimljana, a u 77. minuti je Immobile povisio na 4-2.

Duje Ćaleta-Car je odigrao cijeli susreta za gostujući sastav.

Pobjedu je ostvario i RB Leipzig protiv Marseillea, a pogodak odluke zabio je Timo Werner u posljednjim trenucima prvog dijela nakon sjajne kontre koju je povukao Emil Forsberg. Samo dvije minuta ranije Bouna Sarr je uzdrmao vratnicu za francuski sastav.

Najbrži golovi u Europskoj ligi

Vezni igrač Atletico Madrida Koke postigao je u susretu protiv Sportinga u četvrtfinalu Europske lige pogodak nakon 22 sekunde igre, međutim nije uspio oboriti rekord češkog reprezentativca Jana Sykore koji je zabio gol nakon svega 12 sekundi.

Sykora je u rujnu 2016. godine u susretu protiv Karabaga zabio pogodak za Slovan iz Libereca nakon 12 sekundi igre što je najbrži pogodak u povijesti Europske lige.

Na drugom mjestu je Vitolo koji je 2015. zabio pogodak za Sevillu u pobjedi protiv Villarreala (3-1) nakon 13 sekundi utakmice. Treći je Ismael Blanco kojem je trebalo 15 sekundi kako bi zabio pogodak za AEK u susretu protiv BATE Borisova 2009. godine.

Pet najbržih golova:

1) Jan Sykora - 12 sekundi (Qarabag - Slovan Liberec)
2) Vitolo - 13 sekundi (Villarreal - Sevilla)
3) Ismael Blanco - 15 sekundi (AEK Atena - BATE)
4) Keita Balde - 16 sekundi (Ludogorec -Lazio)
5) Juan Mata - 18 sekundi (Valencia - Club Brugge)

Rezultati prvih susreta četvrtfinala Europske lige:

Arsenal - CSKA Moskva 4-1 (Ramsey 9, 28, Lacazette 23-11, 35 / Golovin 15)

Atletico Madrid - Sporting 2-0 (Koke 1, Griezmann 40)

Lazio - RB Salzburg 4-2 (Lulić 8, Parolo 49, Anderson 74, Immobile 77/ Berisha 30-11m, Minamino 71)

RB Leipzig - Marseille 1-0 (Werner 45+1)