REUTERS
EUROPSKA LIGA

VIDEO/FOTO: FRANCUZ FENOMENALNIM GOLOM ZALEDIO NAPULJ U SLAVLJU ARSENALA! POGLEDAJTE POGODAK ZA TV ŠPICE Česi pali u golijadi na Stamford Bridgeu

Piše: HinaObjavljeno: 18. travanj 2019. 21:53

Arsenal je i u uz vratnom susretu svladao Napoli, nakon 2-0 u Londonu u prvoj utakmici, u četvrtak je u Napulju bilo 1-0 za "topnike", a strijelac jedinog gola bio je Lacazette (36) iz slobodnog udarca.

Iako je Napoli iamo više od igre gotovo čitavu utakmicu Topnici su uspjeli slaviti i u uzvratu, a pogodak Franuza Lacazzetea konkurira za jedan od najboljih ove sezone u Europskoj ligi.

Namjestio je Francuz loptu na više od dvadeset metara od gola i neobranjivo je iz slobodnog udarca poslao u mrežu.

Gledatelji na Stamford Bridgeu u Londonu vidjeli su golijadu u kojoj je domaći Chelsea sa 4-3 svladao prašku Slaviju što mu je uz 1-0 iz prvog susreta u Pragu bilo dovoljno za prolazak u polufinale. Nakon samo 17 minuta igr ebilo je čak 3-0 za Chelsea golovima Pedra (5), Delija (10-ag) i Girouda (17) i činilo se kako se češkom sastavu sprema katastrofa.

Souček (26) je smanjio na 3-1, da bi Pedro (27) svojim drugim golom vratio prednost domaćima na tri razlike. No, početkom nastavka zablistao je Ševčik (51, 55) koji je s dva lijepa gola smanjio na 4-3 i vratio nadu Slaviji čak i u mogući prolazak.

Hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić odigrao je čitav susret za Chelsea.

Valencia je u španjolskom ogledu rutinski na svojoj Mestalli svladala Villarreal sa 2-0 i tako potvrdila 3-1 pobjedu iz prvog susreta. U strijelce su se upisali Lato (13) i Parejo (54).

Arsenal i Valencia svoj će prvi polufinalni susret igrati 2. svibnja u Londonu, a uzvrat će biti tjedan dana kasnije u Valenciji.

Pobjednici polufinala susrest će se u finalu u Bakuu 29. svibnja.

Rezultati uzvratnih susreta četvrtfinala nogometne Europske lige:

Napoli - Arsenal 0-1 (Lacazette 36) - prva utakmica: 0-2

Valencia - Villarreal 2-0 (Lato 13, Parejo 54) - prva utakmica: 3-1

Eintracht - Benfica 2-0 (Kostić 37, Rode 67) - prva utakmica: 2-4

Chelsea - Slavia 4-3 (Pedro 5, 27, Deli 10-ag, Giroud 17 / Souček 26, Ševčik 51, 55)

PAROVI POLUFINALA (2. i 9. svibnja)

Eintracht - Chelsea

Arsenal - Valencia

FINALE - 29. svibnja (Olimpijski stadion, Baku)

NAPOLI - ARSENAL 0:1 (Lacazette 36')

NAPOLI: Meret - Allan, Callejón, Fabián Ruiz, Maksimović (Mertens D. 46'), Zieliński, Chiricheş, Insigne (Younes A. 60'), Koulibaly, Ghoulam (Rui M. 71'), Milik

ARSENAL: Čech - Monreal, Papastathopoulos, Koscielny, Kolašinac, Ramsey (Mkhitaryan 34'), Xhaka (Elneny M. 61'), Torreira, Maitland-Niles, Aubameyang, Lacazette (Iwobi 68')

-----------------------------------------------------------------------------

OSTALE UTAKMICE:

Valencia - Villarreal 2:0 (Latorre 13', Parejo 54')

Eintracht - Benfica 2:0 (Kostić 37', Rode 67')

Chelsea - Slavia 4:3 (Pedro 5',27', Deli a.g 10', Giroud 17' / Soucek 26', Sevcik 51', 55')

KRAJ UTAKMICE

80. minuta - Pokušao je Koulibaly nakon odličnog ubačaja, ali u posljednji mu trenutak s galve skida Koscielny

73. minuta - Milik je dobio sjajnu loptu na drugu vratnicu, ali Koscielny ju je malo, ali dovoljno skrenuo i tako prevario napadača

66. minuta - Primio je loptu Milik na desetak metara od vratiju, pucao iz okreta, ali lopta se od bloka odbila u korner

63. minuta - Nakon ubačaja iz kuta Chiricheş je pucao glavom, ali lopta odlazi pored gola

59. minuta - Odličnu je loptu dobio Insigne u prostor, ali mlaki udarac u završnici nije bio opasan po vrata Topnika

>>> Hoće li Chelsea sve prosuti protiv Slavije u drugom dijelu? Česi su golovima Sevcika u razmaku od samo četiri minute postigli dva pogotka i opasno prijete Englezima

48. minuta - Mkhitaryan je sjajno uposlio Aubameyanga kojem s pet metara čisti zicer brani Meret. Propala je velika prilika za povećanje vodstva Topnika

47. minuta - Insigne je dao povratnu loptu za Ruiza koji puca s dvadesetak metara, ali lopta je otišla visoko iznad grede

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minuta - Pucao je Ruiz s ruba šesnaesterca, ali lopta je odsjela u bloku gostujuće obrane

GOOOL 36. minuta - Fenomenalan udarac Lacazettea iz slobodnog udarca s više od dvadeset metara za vodstvo Arsenala u Napulju. Nije u ovoj situaciji vratar domaćina mogao baš ništa nego ispratiti loptu pogledaom

28. minuta - Sjajnu je loptu dobio Milik na desetak metara od gola gostiju, pucao je glavom, ali njegov je udarac bio izrazito neprecizan

23. minuta - Dobio je Milik loptu u prostor, prebacio Čecha, ali oglasio se linijski sudac i označio zaleđe

17. minuta - Povukao je Napoli brzu kontru, Koulibaly je dao na drugu stranu na Callejóna koji s desetak metara iskosa puca točno u Čecha. Propala je sjajna prilika za Talijane

7. minuta - Ubacio je Xhaka iz kuta, pokušao je Lacazette skrenuti glavom, ali bez upsjeha. Bilo je opasno pred vratima Napolija

1. minuta - Utakmica je počela!

>>>20.24 - Navijači Arsenala počeli su se polako okupljati na tribinama San Paola

25. travanj 2024 21:37