DINAMO - ZADAR 3-1

Dinamo jesenski prvak! Zadar pao na Maksimiru, Soudani i Čop pogodili za Modre

Piše: Alen LesičkiObjavljeno: 15. prosinac 2013. 15:23

Uvjerljivom predstavom Dinamo je zaključio jesenski dio HNL-a. U posljednjoj domaćoj utakmici u 2013. Dinamo se od Maksimira oprostio sa izdanjem kakvim bi ga njegovi navijači voljeli vidjeti u svakom dovobju. Modri su bili lucidni u kreaciji, dominantni u posjedu i precizni pred protivničkim vratimaa ceh takvoj predstavi platio je Zadar koji je iz Zagreba ispraćen porazom 3-1. Dvostruki strijelac za Dinamo bio je Čop, zabio je i Soudani dok je Tadić bio precizan za goste.

Od prvog sučevog zvižduka domaćini su krenuli agresivno prema golu Zadrana. Nekoliko promašaja i sjajnih reakcija Tome Gluića držali su Zadar na površini punih pola sata. Doduše, niti gosti u prvom djelu nisu bili tek statisti. Brzim proigravanjima Josip Tadić dva puta je izbačen u dobre prilike ali vratar Sandomierski sjajnim reakcijama sačuvao je mrežu Dinama netaknutom.

- Imali smo dobro otvaranje s dvije stopostotne šanse. Nismo ih iskoristili i to nas je moglo skupo stajati - rekao je Zoran Mamić.

Potom je Jerko Leko probio desnu stranu a Soudani postavio nogu nakon ubačaja i doveo 'modre' u vodstvo. Desetak minuta kasnije u Maksimiru je sve bilo gotovo. Opet je Leko ubacio a ovaj put se na pravom mjestu našao Duje Čop. Pljesak malobrojne publike zaradio je Jerko Leko koji je protiv Zadra ponio kapetansku traku u odsutnosti Josipa Šimunića. Joe je bio na klupi vjerovatno iz razloga što ga je Zoran Mamić htio sačuvati za uzvratnu utakmicu s Hajdukom u četvrtfinalu Kupa (srijeda, 16.00) na Poljudu. Osim Leke dojmljivu partiju upisao je i Alen Halilović koji je zamijenjen u 86. minuti. Umjesto njega u igru je ušao novi biser Dinamove škole Fran Brodić.

U nastavku je tempo igre malo pao, ali publika svejedno nije zakinuta. Duje Čop postao je dvostruki strijelac nakon dodavanja Brozovića u 63. minuti dok je minutu kasnije počasni pogodak za Zadrane zabio Josip Tadić. Begonja je pucao na vrata, Sandomierski kratko odbio ali lopte se dokopao bivši napadač Dinama.

- Zadovoljan sam igrom u prvom poluvremenu gdje je bilo puno toga dobroga. U nastavku se to negdje izgubilo - rezimirao je Mamić dok je Ferdo Milin čestitao domaćinu na zasluženoj pobjedi:

- Nema se što reći. Jasno se vidjela kvaliteta Dinama. Imaju dobru momčad i žao mi je što su ispali iz Europe.

Rezultati 20. kola:

Nedjelja:

Dinamo - Zadar 3-1 (Soudani 32, Čop 41,63/Tadić 65)

Hajduk - Rijeka (19.00 sati).

Subota:

Osijek - Lokomotiva 1-1 (Mandić 61/Mišić 41)

Istra 1961 - Split 2-0 (Blagojević 78, Franjić 90+4)

Petak:

Slaven Belupo - Hrvatski dragovoljac 1-1 (Brlek 47/Rašić 71)

10. Hr. Dragovoljac 20 1 7 12 15 33 10

DINAMO - ZADAR 3-1 (Soudani 32, Čop 41, 63', Tadić 65.)

DINAMO: Sandomierski - Leko, Addy, Ćalušić, Lima - Sare - Soudani, Ademi, Brozović, Halilović - Čop (od 64. Beqiraj)

ZADAR: Gluić - Bašić, Jerbić, Con, Neretljak, Hrgović - Sarić, Boljat (od 46. Bilaver), Begonja, Heister (od 56. Čirjak) - Tadić

KRAJ UTAKMICE

80. minuta - Fernandes je ubacio loptu u kazneni prostor, ali Beqiraj šalje loptu iznad grede

GOOL 64. Bilaver je poslao oštru loptu na pet metara, a nakon slabe rekacije Sandomierskog, Tadić sam s dva metra posprema loptu u mrežu domaćina

GOOL 62. minuta - Halilović je poslao loptu prema Brozoviću prebacivši čitavu obranu Zadra, a ovaj ju je potom proslijedio do Čopa koji neometan s pet metara šalje u praznu mrežu gostiju

52. minuta - Halilović je poslao loptu u šesnaesterac, a najviši u skoku bio je Soudani, ali Gluić lakoćom zaustavlja njegov pokušaj

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

GOOL 41. minuta - Modri su udvostručili vodstvo nakon identične akcije kao za prvi gol, samo strijelac ovaj put nije bio Soudani, već Čop. Halilović za Leku, Leko za Čop i laganih 2-0.

GOOL 32. minuta - Zadar ipak nije izdržao. Dinamo je poveo nakon munjevite akcije - Halilović je na desnoj stani proigrao leku, koji je na tri metra od gola pronašao Soudanija. Alžirac ispred sebe nije imao Gluića i naravno da nije mogao pogriješiti.

30. minuta - Dinamo je jako pritisnuo, sa svih strana sijevaju udarci, ali Gluić je i dalje nesavladiv.

25. minuta - Brozović je iz kornera nabacio na drugu vratnicu, pucao je Addy, ali Gluić je opet dobro obranio.

22. minuta - Soudani je uputio paralalnu loptu s gol-linijom, ali nisu stigli ni Čop ni Brozović.

19. minuta - Tadić je propustio i drugu veliku priliku. Pucao je napadač Zadrana s desetak metara, ali poljski vratar je teškom mukom loptu odbio u korner.

14. minuta - Budi se i Zadar. Odlična kontra, Tadić je okrenuo Addyja, ali u posljednji trenutak u udarac mu je ušao Sandomierski i spasio čisti gol.

7. minuta - Opet Ademi i opet vratnica! Sjajno je ubacio Halilović, Ademi se ubacio i sa 7-8 metara zatresao vratnicu.

6. minuta - Krasna akcija Dinama, na kraju je pucao Soudani sa 17 metara, lopta je otišla metar preko gola.

1. minuta - Ogromna prilika za Dinamo već u 40. sekundi utakmice. Brozović je ubacio iz kornera, a Ademijev udarac glavom iz blizine Gluić je sjajno obranio. međutim, lopta se opet odbila do Ademija, koji je drugi put pucao iz još veće blizine, ali vratar Zadrana je uz pomoć vratnice zaustavio i tu loptu. Modri su pokazivali pomoćnom sucu da je lopta prešla gol-liniju, ali nisu bili u pravu. Lopta se od vratnice odbila ravno na liniju i u ruke Gluića.