Zeljko Hajdinjak / CROPIX
28. KOLO PRVE HNL

Piše: HinaObjavljeno: 08. travanj 2019. 22:01

U utakmici 28. kola Prve HNL Slaven Belupo i Istra 1961 igrali su 3-3 (1-1).

Nakon izjednačene igre u prvom poluvremenu u kojemu je svaki sastav postigao po pogodak i propustio po jednu veliku priliku, domaći su mnogo bolje ušli u nastavak i pola sata prije kraja imali prednost od 3-1. Sve do 10-ak minuta prije kraja Koprivničani su i kontrolirali igru, ali su u samoj završnici posustali, a gosti iz Pule su spasili bod iz kaznenog udarca dosuđenog u posljednjoj minuti susreta zbog igranja rukom Šarlije.

Osmi Slaven sada ima 26 bodova, jedan manje od sedmog Intera iz Zaprešića, dok je Istra 1961 deveta sa 18 bodova, osam više od posljednjeg Rudeša. Pred 300 gledatelja na stadionu "Ivan Kušek Apaš" sudio je Bebek iz Rijeke.

Strijelci: 1-0 Krstanović (12-11m), 1-1 Laukženis (27), 2-1 Lima (52), 3-1 Vidović (64), 3-2 Fuentes (90), 3-3 Mierez (90+7-11m).

Na vrhu je Dinamo sa 73 boda, 20 više od druge Rijeke.