CROPIX
16. KOLO PRVE HNL

FOTO, VIDEO: GOLIJADA U PULI, KOPIĆ STARTAO POBJEDOM, HAJDUK PRESKOČIO RIJEKU Usprkos pobjedi Torcida vrijeđala igrače. Pogledajte sve golove

U zadnjem susretu 16. kola Prve HNL u Puli su nogometaši Hajduka slavili protiv Istre 1961 s 3-1 (3-0) i došli na drugo mjesto ljestvice.
Piše: HinaObjavljeno: 19. studeni 2017. 18:18

ISTRA - HAJDUK 1:3 (Kitanovski 66' / Lopez 8', Erceg 42', Said 43')

Istra 1961: Ivušić – Escoval (od 46. Halilović), Mitrevski, Bertoša – Kitanovski, Kokorović (od 78. Prelčec), Vojnović, Piculin, Čuljak – Gotal (od 64. Grujević), Ofosu.

Hajduk: Stipica – Tudor, Nižić, Lopez, Memolla – Radošević, Gentsoglou, T.Bašić (od 86. Juranović) – Barry (od 78. Kožulj), Erceg – Said (od 68. Pešić ).

---------------------------------------------------------------------

Novi trener Hajduka Željko Kopić startao je pobjedom, a tri boda iz Pule izborena su odličnom igrom i s tri postignuta gola u prvom dijelu utakmice.

Već u 8. minuti Splićani su poveli pogotkom Borje Lopeza koji je pospremio u mrežu odbijenu loptu nakon udarca Tome Bašića. U 42. i 43. minuti Hajduk koristi velike pogreške i neodlučnost obrane domaćina - Ante Erceg zabija za 2-0, a minutu kasnije Ahmed Said za 3-0 i rješenje utakmice. Usprkos uvjerljivom vodstvu s tribina su se moglo čuti Torcidino vrijeđanje spram igrača Hajduka. 'Igrajte pi*kice' vikali su između ostaloga navijači.

U 66. minuti je smanjio Makedonac Tome Kitanovski atraktivnim udarcem s 18 metara pod gredu, a u 90. minuti sudac je svirao kazneni udarac za Istru nakon kontakta Nižića i Ofosua.

Crnoputi Nijemac je sam izveo udarac s bijele točke, ali je mu je Stipica obranio.

Vodi Dinamo s 40 bodova, Hajduk i Osijek imaju po 28, a Istra 1961 je pretposljednja s 13 bodova, dva više od "fenjeraša" Rudeša.

Pred 3000 gledatelja na stadionu Aldo Drosina sudio je Pajač iz Zeline.