ZAOSTALA UTAKMICA 18. KOLA

U odgođenom susretu 18. kola Prve HNL Slaven Belupo i Rijeka su u Koprivnici pred 500-tinjak gledatelja odigrali 1-1.
Piše: HinaObjavljeno: 30. siječanj 2019. 20:00

SLAVEN BELUPO - RIJEKA 1:1 (Bačelić.Grgić 85' / Acosty 48')

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Filipović 6 – Karamarko 5,5, Nowak 6, Šarlija 6, Goda 6 – Plantak 6 (od 74. Jajalo -), Vidović 6, Bačelić Grgić 7 – Bongongui 5,5 (od 52. Mladen 6), Krstanović 6,5, Doležal 5,5 (od 84. Dolček 6,5).

Trener: Ivica Sertić 6,5.

RIJEKA (4-2-3-1): Sluga 6,5 – Raspopović 6 (od 36. Escoval 6), Župarić 6, Punčec 6, Mamić 6 – Čanađija 6,5 (od 81. Halilović -), Lončar 6 – Kvržić 6, Pavičić 6, Acosty 7 – Čolak 6,5 (od 88. Puljić -).

Trener: Igor Bišćan 6.

Utakmica se trebala igrati 15. prosinca prošle godine, ali je odgođena zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta.

Rijeka je povela u 48. minuti golom Boadua Maxwella Acostyja. Petar Mamić je ubacio s lijeve strane, Antonio Čolak je proslijedio do Acostyja koji je glavom poentirao za vodstvo gostiju.

Slaven Belupo je mogao izjednačiti u 56. minuti. Nakon ubačaja Poljak Krystian Nowak je sjajno pucao glavom, ali je Simon Sluga uspio dodirnuti loptu koja je završila u gredi.

Rijeka je mogla sve riješiti u 82. minuti kada je Tibor Halilović propustio lijepu priliku. Tri minute kasnije domaćin je ipak uspio izjednačiti, a pogodak je postigao Stipe Bačelić Grgić.

Prije ove utakmice Rijeka je imala sedam vezanih pobjeda u svim službenim natjecanjima.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 45 bodova, Osijek i Rijeka imaju po 34 boda, dok je Lokomotiva četvrta sa 31 bodom. Slaven Belupo je napredovao za jedno mjesto i sada je sedmi sa 17 bodova. Na začelju je Rudeš s tri boda.

23. travanj 2024 17:25