CROPIX
2. KOLO PRVE HNL

GOLIJADA U GRADSKOM VRTU: OSIJEK TIJESNO SLAVIO PROTIV RUDEŠA Zekićeva momčad uvjerljivo vodila, pa primila dva gola u 4 minute i sve zakomplicirala

Piše: HinaObjavljeno: 05. kolovoz 2018. 22:28

U dvoboju 2. kola Prve HNL u Osijeku su nogometaši Osijeka pobijedili Rudeš s 3-2 (2-0).

Osječani su došli i do druge pobjede na startu sezone, a nakon što su kod kuće prije tjedan dana deklasirali Hajduk (4-1), u nedjelju su slavili protiv neugodnog Rudeša.

Napadač Mirko Marić postigao je u samo tri minute dva gola - prvi iz gužve u 26. minuti, a drugu 29. minuti udarcem s desetak metara. U 73. minuti Nigerijac Ezekiel Henty je iz solo prodora, kako se činilo, razriješio pitanje pobjednika. No, u 79. minuti za Rudeš smanjuje Tomislav Mrkonjić, a u 84. minuti isti igrač iz kaznenog udarca dovodi utakmicu u neizvjesnost nakon što je sudac kontakt Gutija i Petrovića vidio kao prekršaj.

Osijek je vodeći s maksimalnih šest bodova, dok je Rudeš ostao na jednom osvojenom bodu.

Pred 2000 gledatelja na stadionu Gradski vrt sudio je Matoc iz Zaprešića.

OSIJEK - RUDEŠ 3:2 (Marić 26', 29', Henty 73' / Mrkonjić 79', 84'-11m)

Osijek: Malenica - Lončar, Gutieri, Škorić - Grgić, Mudražija, Hajradinović, Kamenar (od 57. Mioč), Bočkaj - Marić, Henty (od 80. Štrkalj).

Trener: Zoran Zekić

Rudeš: Picak - L. Vojković, Pantalon (od 62. Obanor), Soldo, Oluić, Boršić - Mrkonjić, Kalik, Jukić (od 81. Lojber), F. Vojković (od 68. Tomičić) - Petrović.

Trener: Ivan Matić.

19. travanj 2024 13:08