Niksa Stipanicev / CROPIX / CROPIX
OSMINA FINALA

HAJDUK DO POBJEDE KOJU JE SKUPO PLATIO! OZLIJEDIO SE JEDAN OD NAJVAŽNIJIH IGRAČA Bijeli nakon produžetaka slomili Šibenik i izborili 1/4 finale Kupa

Nogometaši Hajduka izborili su plasman u četvrtfinale hrvatskog Kupa nakon što su u dvoboju osmine finala na stadionu Šubićevac pred 3.000 gledatelja nakon produžetaka pobijedili Šibenik sa 2-1.
Piše: HinaObjavljeno: 31. listopad 2018. 15:02

ŠIBENIK - HAJDUK 1:2 (Bulat 13' / Said 86', Jurić 119')

ŠIBENIK: Labrović – Pecolaj, Vukorepa, Pandža, Blaić – Roca, Bulat – Kukec, Ampem-Prince, Maleš – Kendeš.

HAJDUK: Blažević – Juranović, Ismajli, Lopez, Fomitschow – Jradi, Jurić, Caktaš – Jairo, Ivanovski, Tudor.

Šibenik je poveo u 13. minuti nakon autogola Mirka Ivanovskog, Hajduk je izjednačio u 87. minuti golom Ahmeda Saida, a pobjednik je razriješen u 119. minuti golom Stanka Jurića. Domaćin je od 59. minute igrao s igračem manje nakon što je zbog dva žuta kartona isključen Robert Pecolaj.

Šibenik je imao priliku uzvratiti Hajduku za prošlogodišnji poraz u istoj fazi Kupa kada je Hajduk na Šubićevcu pobijedio sa 1-0. Domaćin je vodio 1-0, ali nije izdržao. Crveni karton u 59. minuti i pogreška obrane u 87. minuti odnijeli su domaćinu pobjedu.

Šibenik je poveo u 13. minuti autogolom Ivanovskog. Iz slobodnog udarca je pred gol ubacio Bulat, a Ivanovski je glavom loptu skrenuo u svoju mrežu. Hajduk je mogao izjednačiti u 26. minuti kada je Vukorepa s gol linije 'počistio' udarac Jaira. Brazilac je imao lijepu priliku i u 44. minuti, no pucao je pokraj vrata.

Ivanovski se mogao iskupiti u 52. minuti, ali je loše pucao glavom. Najbolju priliku na utakmici gosti su imali u 75. minuti kada je Said izbjegao zaleđe i krenuo sam prema vratima Šibenika. Pucao je sa 13 metara, ali je Labrović nogom obranio. Talijanski napadač je u 87. minuti ipak uspio izjednačiti iskoristivši pogrešku Vice Kendeša koji je nespretno ispucao loptu u svom kaznenom prostoru, umjesto da je 'očisti'. Kendešova lopta je stigla do Saida koji je lijepo opalio s desetak metara.

Već na otvaranju produžetaka Hajduk je imao lijepu priliku, no vratnica je spasila Šibenik nakon Palaversina udarca. Kada se već činilo kako bi Šibenik mogao izdržati i gurnuti susret prema jedanaestercima, Stanko Jurić je zabio za pobjedu gostiju. Hajduk je na koncu ima čak 33 udarca prema suparničkim vratima pri čemu 19 u okvir gola, te 19 kornera.

Također valja napomenuti kako je Vulić vrlo vjerojatno na neko vrijeme ostao bez kapetana Mije Caktaša koji je nakon jednog udarca na nosilima napustio teren. Prva dijagnoza pokazala je kako ništa nije puklo, ali je Caktaš zadobio veliki hematom i pitanje je koliko ga neće biti na terenu.

U ranije odigranim susretima plasman u četvrtfinale izborili su Dinamo, Osijek, Slaven Belupo i Vinogradar, dok je to u utorak uspjelo Lokomotivi i Interu.

ŠIBENIK: Labrović - Pecolaj, Blaić, Pandža, Kendeš, Kukec, Ampem, Maleš, Vukorepa, Bulat, Roca

HAJDUK: Blažević - Lopez, Ismajli, Juranović, Fomitschow, Tudor, Caktaš, Jurić, Jradi, Jairo, Ivanovski

KRAJ UTAKMICE

119. minuta - GOOOL! Ismajli je odigrao za Jurića koji udarcem s desetak metara iskos s desne strane šalje loptu u mrežu za vodstvo Hajduka!

103. minuta - Said je pucao glavom, lopta je otišla visoko, a Labrović uz manje probleme izbacuje u korner

92. minuta - Palaversa je nakon odlične akcije Hajudka pogodio vratnicu, a zatim se lopta odbila do Saida čiji udarac s crte čisti Vukorepa

KRAJ UTAKMICE, IGRAT ĆE SE PRODUŽECI

96. minuta - Imao je priliku Hajduk u posljednjem napadu zatresti mrežu, ali Blažević brani udarac Palaverse

86. minuta GOOOL - Katastrofalna reakcija u obrani Šibenika nakon koje je Said naletio na loptu i s desetak metara iskosa poslao loptu u mrežu za izjednačenje

75. minuta - Hajduk je povukao brzu kontru preko Saida koji se sjurio u kazneni prostor, ali njegov udarac u konačnici sjajnom reakcijom zaustavlja Blažević

74. minuta - Pucao je Said iz blizine, ali njegov udarac Blažević vršcima prstiju odbija u korner

72. minuta - Pucao je Borja Lopez s desetak metara iskosa, ali lpota prolazi pored vratnice

58. minuta - Pecolaj je zaradio drugi žuti karton i morat će napustiti travnjak

51. minuta - Propala je možda i najbolja prilika za Hajduk. Nakon ubačaja u kazneni prostor Ivanovski je ostao sam na drugoj stativi, ali njegov udarac glavom prolazi pored vratnice

50. minuta - Ampem se sjurio prema vratima Hajduka, ali njegov udarac s ruba šesnaesterca bio je slab i neprecizan. Bila je ovo dobra prilika za Šibenik

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43. minuta - Nakon ubačaja s lijeve strane Jairo je bio najviši u skoku, ali lopta je otišla iznad grede

37. minuta - Boris Pandža umalo je nespretnom reakcijom omogućio Ivanovskom da zatrese mrežu Šibenika, ali u konačnici se uspio izvuči iz teške situacije i otkloniti opasnost pred vratima

30. minuta - Kukec puca s ruba šesnaesterca, ali lopta se od bloka odbila u korner. Ipak, suci nisu to primjetili te su pokazali Blaževiću da izvede gol-aut

25. minuta - Jairo je imao sjajnu priliku za Bijele kada je zapucao iz blizine, ali obrana Šibenika otklanja s gol-crte

20. minuta - Jradi je opalio iz daljine, ali njegov udarac bio je lagan posao za vratara Blaževića

13. minuta GOOOL! Bulat je zapucao direktno iz slobodnog udarca s lijeve strane, jedan od igrača Bijelih je dotaknuo loptu na njezinom putu i prevario svog vratara za vodstvo Šibenika

7. minuta - Prva veća prilika na utakmici pripala je nogometašima Šibenika. Ampem je dobio jednu loptu u prostoru, sjurio se prema vratima Hajduka i potom uputio udarac iskosa s desne strane, ali Blažević brani

1. minuta - Utakmica je počela!

20. travanj 2024 08:59