Željko Hajdinjak / CROPIX
PRVA HNL

HAJDUK PUŠE ZA VRATOM DINAMU Bijelima bitka u Koprivnici, Kaliniću rekord!

Piše: HinaObjavljeno: 17. listopad 2015. 17:00

U dvoboju 13. kola Prve HNL u Koprivnici su nogometaši Hajduka pobijedili Slaven Belupa s 1-0 (1-0) i vratili se na drugo mjesto ljestvice.

Hajduk je došao do pobjede u borbenoj utakmici po teškom terenu u Koprivnici, a Splićani su u drugom dijelu propustili veliki broj prilika i za uvjerljiviju pobjedu. Jedini gol na utakmici pao je u 42. minuti kada je nakon prodora Nikole Vlašića iz blizine Tino Sven Sušić pogodio mrežu.

Splićani su u sudačkoj nadoknadi ostali bez isključenoga Mije Caktaša, a vratar Hajduka Lovre Kalinić i osmu utakmicu zaredom je sačuvao svoju mrežu netaknutom. Kalinićev niz sada traje 721 minutu, a postao je i apsolutni klupski rekorder smijenivši Zorana Slavicu koji 711 minuta nije primio pogodak, no on se 1992. godine na vratima u prvenstvu izmjenjivao s Vatroslavom Mihačićem.

Rekord HNL-a drži vratar Dinama Ivan Kelava s 950 minuta iz sezone 2012/13.

Hajduk je sada drugi s 26 bodova, bodom manje od vodećeg Dinama, te bodom više od trećeplasirane Rijeke.

SLAVEN BELUPO - HAJDUK 0-1 (Sušić 42)

Slaven Belupo (4–3–3): Rozman – Purić, Galović, Međimorec, Štiglec – Paracki, Crepulja, Gregurina – Savić, Ozobić, Brlek.

Hajduk (4–1–4–1): Kalinić – Juranović, Milović, Bilji, Milić – Jefferson – Sušić, Balić, Caktaš, Tudor – Vlašić.

Prijenos uživo!

Kraj utakmice!

90+5 minuta. Glup prekršaj laktom Caktaša za crveni karton! To mu nije trebalo...

89. minuta - Opet Rozman brani! Čudesno igra golman Belupa u drugom dijelu!

87. minuta - Krasan prolazak Maglice! Krenuo je na svojoj polovici, pretrčao dva igrača i zatim posustao na zadnjoj prepreci - danas odličnom Rozmanu!

86. minuta - Izlazi Sušić, ulazi Maglica za Hajduk!

83. minuta - Pravovremenim izlaskom s gola Rozman je opet spasio domaću momčad!

76. minuta - Nakon nekoliko prilika Slavena, Vlašić je izašao sam pred Rozmana, ali nije uspio zabiti i zaključiti utakmicu.

67. minuta - Izlazi Balić, ulazi Maloku kod Hajduka.

63. minuta - Belupo je imao dobru šansu, Kalinić je obranio udarac Ejupija!

59. minuta - Balić je prodor 'a la Prosinečki' završio s dva igrača iza sebe i udarcem s 18 metara pored stative!

57. minuta - Ejupi je glavom spustio viosku loptu na 10 metara od Hajdukovog gola, samo da bi Križman lošim udarcem servirao Kaliniću loptu u ruke.

56. minuta - Dobar pas Vlašića, Caktaš više nema 'sape' da bi dostigao loptu...

54. minuta - Za utakmicu u kojoj su igrači obje mmočadi toliko aktivni i rastrčani, začuđujuće je malo pravih prilika.

48. minuta - Delić je pucao s 15 metara, Kalinić sigurno hvata loptu.

Poluvrijeme: Hajduk zasluženo vodi nakon prvog dijela - Bijeli su bili aktivnija momčad, iako su imali nevjerojatnu sreću kad je Ejupi u 29. minuti promašio mrtvu šansu pred njihovim golom. Nakon početnog presinga i dvije veće prilike, Burićeva momčad je 'štrajkala' sve do 42. minute kad ih je odlična akcija Caktaša, Vlašića i Sušića dovela u vodstvo i trenutno drugo mjesto Prve HNL.

42. minuta - GOOOL!! Caktaš je osvojio loptu i servirao je za Vlašića - ovaj se na lijevoj strani kaznenog prostora rješava čuvara i šalje odličnu loptu za Sušića kojem je ostalo da postavi nogu za vodstvo Bijelih!

39. minuta - Nova polušansa Bijelih pred vratima Slavena urodila je tek novim petljanjem i kontrom domaćih igrača.

29. minuta - Kakav promašaj Ejupija! Loptu Crepulje koja je išla na drugu stativu s tri metra šalje preko grede!

25. minuta - Puno se trči na utakmici, ali pravih šansi još nismo vidjeli... Hajduku očito fali napadač.

11. minuta - Milić je pucao iz poluvoleja, ali ravno u Rozmana!

8. minuta - Odičan udarac iskosa uputio je Tudor, ali Rozman brani paradom!

6. minuta - Pritišću igrači Damira Burića zadnju liniju domaće momčadi na početku utakmice...

3. minuta - Hajdukovci su došli do kaznenog prostora Slavena, ali nisu uspjeli stvoriti šansu.