DINAMO - LOKOMOTIVA 3:0

Henríquez hat-trickom srušio Lokomotivu! Mamić: 'Znali smo i prije da ga želimo otkupiti'

Piše: Tomo NičotaObjavljeno: 05. listopad 2014. 22:30

Hat-trick Angela Henriqueza srušio je Lokomotivu ! Ono što je Zoran Mamić htio, to je dobio, laganu pobjedu i efikasnost za početak nove pobjedničke serije, Modri su opet na plus četiri pred Rijekom.

Nije Dinamo ovoga puta dopustio nikakvu dramatiku, preokrete i rješavanje utakmice u zadnjim minutama. Vidno željni "revanša" za promašaje na Celtic Parku, Modri su od prve minute krenuli po pogodak. Šteta za njih što se onaj poraz u Glasgowu ne može obrisati ovom pobjedom.

I vrlo brzo su zabili. Henriquez je svladao Slugu u devetoj minuti, iskoristio odlično dodavanje Soudanija. Nije na tome ostalo, koju minutu poslije opet je na sceni Čileanac, nakon dobre akcije pucao je s 18 metara, Sluga je fantastično skinuo. Pa je onda, na ubacivanje Pinta loše reagirao Wilson. Formu iz Glasgowa još nije napustio, s nekoliko je metara iz voleja pogodio... zamalo tramvaj na Maksimirskoj. Pa još jednom Henriquez, s nekoliko metara pucao je glavom, Begonja je uspio spriječiti drugi pogodak. Lokomotiva za to vrijeme nije bila previše opasna, međutim, u jeku Dinamovih promašaja rodila se šansa na drugoj strani. Mišić je izvrsno proigrao Marića, on dobro pucao, ali je Eduardo vrhunski obranio. Inače, taj se čovjek doista umori na svakoj utakmici. Na pustom Maksimiru to se najbolje vidi, odnosno čuje. Čitavo vrijeme viče i raspoređuje suigrače i to, na svim mogućim jezicima, čak i na hrvatskom. Iako mu je on bio najmanje potreban. Ali glasnice ima - svaka čast!

Potom je Henriquez zabio za 2:0. Mrčela je uvjeravao suca da nije igrao rukom, međutim, dakako da ga nije razuvjerio i bijela točka bila je adekvatna kazna. Henriquez je uzeo loptu, iako je pretendenata za udarac bilo više. Prije svih Arijan Ademi, koji je želio pucati, ipak, suigrači su ga uvjerili da prepusti priliku Henriquezu. Situacija poput one s Mandžukićem u Valenciji večer ranije. No, za razliku od Mandžina suigrača Siqueire, Henriquez je bio precizan. Ako ćemo se malo našaliti, velika većina Dinamovih akcija, i oba gola, došla su preko lijeve Lokomotivine strane, tamo gdje obično igra Mario Musa. Možda nije trebao "čistiti" kartone... Do poluvremena je još Pavičić pokušao, ali je wilsonovski - promašio stadion.

U nastavku je Lokomotiva više igrala, Dinamo je čuvao vodstvo. Pljesak je zaradio Šovšić kad je jednim driblingom na travu srušio Antolića i Soudanija, a gosti su tražili kazneni udarac, nakon dvoboja Taravela i Rukavine. Čini se da je Francuzova ruka bila na Rukavininim leđima, ali suca Mihalja to nije impresioniralo. Pokušavali su Lokosi doći do pogotka, no nedostajalo je preciznosti u završnici akcija. S druge strane Antolić i Soudani "odapeli" su s distance, oba puta pokraj vratnice. Zabio je gol i Duje Čop, ali je pgodak poništen zbog zaleđa... Ipak, da ne ostane na onome iz prvog dijela, pobrinuo se opet Henriquez. Ćorić je sjajnim dodavanjem petom pokazao kakav je majstor, a Henriquez je još jednom hladnokrvno pogodio.

Trener Dinama Zoran Mamić bio je zadovoljan nakon utakmice i sigurne 3:0 pobjede Dinama protiv Lokomotive.

- Gledali smo interesantnu utakmicu i drago mi je zbog pobjede i golova Henriqueza. Lokomotiva je bila dosta dobra i ponekada čak diktirala tempo što nije dobro za nas iako smo uoči utakmice imali dogovor i tražili od igrača da rade stvari koje nisu baš uobičajene za Dinamo; upravo zbog načina na koji igra Lokomotiva – rekao je trener nakon utakmice.

Naravno, neizbježno je bilo pitanje o trostrukom strijelcu Angelu Henriquezu.

- Nije sporno da ga želimo otkupiti, to smo znali i kada smo ga doveli, ali nema nikakve žurbe.

DINAMO - LOKOMOTIVA 3:0 (Henriquez 9', 38', 86')

DINAMO: Eduardo - Pinto, Sigali, Taravel, Ibanez - Ademi, Antolić, Machado (od 79. Čop) - Soudani (od 68. Ćorić), Wilson (od 56. Pjaca), Henriquez

LOKOMOTIVA: Sluga - Mrzljak, Mrčela, Ćalušić, Bručić - Begonja, Pavičić, Šovšić (od 85. Alghoul) - Rukavina, Mišić (od 57. Doležal), Marić (od 62. Kolar)

KRAJ UTAKMICE

GOOL 86. minuta - Ćorić je petom odigrao loptu u prostor za Henriqueza koji je ponovno izašao oči u oči sa Slugom i ponovno matirao vratara gostiju

81. minuta - Pjaca je dao za Čopa, koji preciznim udarcem šalje loptu u mrežu, ali sudac je već ranije podigao zastavicu i označio zaleđe

70. minuta - Pavičić je opalio s tridesetak metara, ali lopta je otišla visoko iznad grede

65. minuta - Dobra prilika za Lokomotivu! Nakon mnogo dodira lopta je u konačnici stigla do Bručića koji puca s desetak metara iskosa s lijeve strane, ali lopta je otišla daleko od gola

62. minuta - Šovšić je pucao s dvadesetak metara, ali lopta je završila u bloku

50. minuta - Antolić je zapucao s dvadesetak metara, ali lopta je prošla pored vrata

48. minuta - Rukavina je pucao iz okreta s ruba šesnaesterca, ali je lopta otišla visoko iznad grede

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

40. minuta - Šovšić je dobio odličnu loptu na desetak metara od gola, ali njegov udarac bio je slab i neprecizan

GOOL 38. minuta - Nakon što je u kaznenom prostoru lopta u ruku pogodila jednog igrača Lokomotive, sudac je dosudio penal, a njega je u pogodak pretvorio Čileanac Henriquez

34. minuta - Prvi pravi pokušaj Lokomotive. Marić se odlično ubacio u prostor, pucao s desetak metara iskosa, ali Eduardo brani njegov udarac

25. minuta - Wilsobn je topovski zapucao s tridesetak metara, ali lopta je otišla malo iznad grede

16. minuta - Henriquez je opalio s dvadesetak metara, ali Sluga paradom zaustavlja njegov pokušaj

GOOL 9. minuta - Soudani je odlično proigrao Henriqueza koji se sjurio prema kaznenom prostoru gostiju, izašao oči u oči sa Slugom i preciznim smirenim udarcem doveo Modre u vodstvo

2. minuta - Soudani je oštro ubacio u kazneni prostor, ali lopta se od bloka odbila u korner nakon kojeg je Soudani pucao glavom ali ravno u vratara Slugu

1. minuta - Utakmica je počela

20. travanj 2024 05:59