Davor Zunic / CROPIX
ŠERIF - RIJEKA 0-3

Impresivni Riječani uvjerljivo do druge uzastopne Europa lige

Piše: Vladimir ZrinjskiObjavljeno: 28. kolovoz 2014. 12:58

Nogometaši Rijeke drugu će sezonu uzastopce igrati u Europskoj ligi! Puleni Matjaža Keka novo su poglavlje svoje nogometne bajke ispisali glatkom 3-0 pobjedom protiv Šerifa u Tiraspolju.

Rutinom kakvog europskog velikana, koji ovakve zadatke odrađuje s pola snage, Rijeka je već u prvom dijelu riješila svaku dvojbu oko putnika u grupnu fazu. Ovog puta nije bilo ni približne dramatike kao lani protiv Stuttgarta; autogol Moreire (29.) i gol Kramarića (44.) nastavak su pretvorili u formalnost, u kojem je Moisés (60.) stavio točku na i.

Obje su momčadi već u uvodu imale svoje prilike (Šerif preko Cadua, a Rijeka preko Jajala), no gostima nije trebalo dugo da uspostave terensku nadmoć i presele igru na polovicu Moldavaca.

Jugovićev pokušaj iz daljine u 24. minuti bio je najava pogotka koji je pao četiri minute kasnije. Domaćini su zabili sami sebi: Brezovec je slijeva ubacio iz slobodnog udarca, a Ligger Moreira je bio najviši u skoku, no ciljao je u krivom smjeru i glavom prevario vlastitog vratara.

Šerif se nakon toga pretvorio u razjarenog lava, ali na samo desetak minuta. Vargić i Jugović spasili su sjajne prilike domaćih, da bi prije odlaska na odmor Andrej Kramarić definitivno prizvao Europu na Kantridu.

U efektnoj akciji Sharbini je proigrao Leovca na lijevoj strani, ovaj oštro zavrnuo u šesnaesterac, gdje je Kramarić podmetnuo nogu za vodstvo 2-0.

Kek ni u takvoj situaciji nije dozvolio opuštanje. Šerif je početkom drugog dijela još kratko pokušao kombinirati pred Rijekinim šesnaestercem, prije nego je u 60. minuti doživio konačan potop.

Zoran Kvržić napravio je metež u obrani Šerifa, prodao dribling čuvaru i pronašao Moisésa koji je zapečatio veliku pobjedu Rijeke.

ŠERIF TIRASPOLJ - RIJEKA 0-3

Strijelci: 0-1 Moreira (29-ag), 0-2 Kramarić (44), 0-3 Moises (61)

ŠERIF: Degra; Metoua (Paireli, 18), Muresan, Moreira, Joazinho - Olimpio (Ricardinho, 53) - Balima, Thiago Galvao, Cadu, Ernandes - Isa

RIJEKA: Vargić; Tomečak, Samardžić, Lešković, Leovac - Jugović (Cvijanović, 81), Jajalo, Brezovec, Sharbini (Kvržić, 54)- Moises (Zlomislić, 68)- Kramarić

ŠERIF - RIJEKA 0-3 (Moriera ag. 28, Kramarić 44, Moises 60)

71. minuta - Volej Andreja Kramarića odlazi pokraj gola

GOOOOL 60. MINUTA - Fantastičnu akciju Kvržić Moises je okončao pogotkom. Prije toga je krilni igrač Rijeke ispremiješao veznu liniju Moldavaca i onda briljantno asistirao Brazilcu

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

GOOOOL 44. minuta - Kramarić je Rijeci osigurao drugu godinu za redom nastup u Europskoj ligi. Sjajnu akciju najbolji strijelac Rijeke okončao je pogotkom. Sharbini je proigrao Leovca, a lijevi bočni proigrao Kramarića kojem sa pet metara nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu

42. minuta - Ponovno je Isa u dobroj prilici, ali njegov udarac odlazi pokraj vratiju

39. minuta - Kakva sreća za Rijeku. Isa je ubacio, a Jugović pravovremenim uklizavanje spasio čisti gol

36. minuta - Moldavci su shvatili da više nemaju što čekati. Šerif nakon gola Rijeke silovito napada

GOOOOL 28. MINUTA - Brezovec je sa lijeve strane izveo slobodan udarac, a njegov centaršuta sjajno glavom u mrežu šalje Jajalo. Lopta je na putu prema golu okrznula Moireru i zakoprcala se u mreži

24. minuta - Sjajan udarac Jugovića sa 20-tak metara fantastičnom paradom obranio je golman Šerifa

15. minuta - Prvi udarac Rijeke prema vratima Šerifa. Sharbinijem pokušaj glavom lako brani Degra

14. minuta - Nakon sudara Leovca i Metoua, branič Moldavaca je iznesen s terena i morao je biti zamijenjen

6. minuta - Zbunjenost riječke obrane umalo su kaznili napadači Šerifa. Na sreću, Lešković je blokirao pokušaj Cadua. Nakon toga Ligger prijeti nakon kornera

4. minuta - Rijeka prva prijeti. Dupli pas Sharbinija i Jajala izbacio je veznjaka Rijeke u dobru situaciju, no Moldavci su blokirali

UTAKMICA JE POČELA!

ŠERIF: Degra, Metoua, Joãozinho, Ernandes, Mureşan, Ligger, Thiago Galvão, Balima, Olimpio, Cadu

RIJEKA: Vargić, Tomečak, Lešković, Samardžić, Leovac, Jajalo, Brezovec, Moisés, Jugović, Sharbini, Kramarić

19. travanj 2024 13:25