CROPIX
RNK SPLIT - HAJDUK 0-2

Odlični Hajduk slavio u derbiju Sv Duje: Počelo promašajima, skoro završilo golijadom

Na posljednjih šest utakmica u prvenstvu Hajduk nije primio ni jedan gol. I iz takve sigurne obrane „bijeli" izlaze naprijed, u napad, postižu golove čak i bez špica.
Piše: Zdravko ReićObjavljeno: 27. rujan 2015. 18:56

U gradskom dvoboju, zvanom derbi svetog Duje, Hajduk je pobijedio lokalnog rivala Splita s 2:0 i tako nastavio uspješnu seriju osvajanja bodova. Na posljednjih osam utakmica u prvenstvu Hajduk je osvojio čak 18 bodova (pet pobjeda, tri neodlučene), tako da „bijeli“ slijede vodećeg Dinama, dok su na tablici preskočili Rijeku.

Hajduk je do bodova došao zasluženo premda je do drugog gola „bijelih“ Split izgledao bolji. U stvari „crveni“ su počeli vrlo rezervirano da bi onda ohrabreni sjajnom prilikom Dražena Bagarića zaigrali otvorenije i stvorili nekoliko šansi, koje su ostale neiskorištene. Hajduk se borio, može se kazati da su se „bijeli“ i mučili da bi faktički za par minuta osigurali pobjedu. Naime, najprije u sudačkoj nadoknadi na kraju prvog dijela Nikola Vlašić je doveo Hajduka u vodstvo, a onda u nastavku utakmice, odmah u početku, Mijo Caktaš je povećao prednost “bijelih“. Tih 0:2 za „crvene“ bilo je nedostižno…

Najbolju priliku za domaće imao je Bagarić (12.), najistureniji igrač Splita, koji je poput pravog sprintera ostavio iza sebe svog čuvara Gorana Milovića, prišao nadomak vrataru „bijelih“ Lovri Kaliniću, koji je s lakoćom obranio svoju mrežu.

Onda je Hajduk imao svoju veliku priliku, bila je serija mogućnosti da se lopta zakuca u vrata Danijela Zagorca, na kraju je Mijo Caktaš (17.) pogodio iz kosa stativu.

Split je ipak bio bolji, imali su inicijativu, veliku šansu za „crvene“ priredio je Bagarić (33.), prava napast za obranu Hajduka. On je asistirao za Dina Špehara, njegov šut zaustavila je vratnica.

I onda vodstvo Hajduka, Nikola Vlašić (45.) izletio je kao iz katapulta, bilo je dilema o zaleđu, mladi napadač Hajduka iskoristio je izvanredno dodavanje Tina Sušić i pogodio za 1:0. Potom je, praktično na početku drugog dijela Mijo Caktaš (49.), poslije idealnog centaršuta Milića, glavom pogodio za 2:0.

To je bio kraj nadanja navijača Splita da će nastaviti svoju seriju nepobjedivosti u sudarima s Hajdukom (dvije pobjede i tri neriješene utakmice). Do kraja utakmice „gosti“ su vrlo dobro kontrolirali razvoj događaja, dapače Hajduk nije dozvolio „crvenima“ da im ugroze sigurnu pobjedu. Igra Hajduka, može se kazati, prije svega je učinkovita, „bijeli“ igraju vrlo sigurno u obrani (Kalinić je tu ključni čovjek). Eto, na posljednjih šest utakmica u prvenstvu momčad Damira Burića nije primila ni jedan gol. I iz takve sigurne obrane „bijeli“ izlaze naprijed, u napad, postižu golove čak i bez klasičnog špica.

RNK SPLIT - HAJDUK 0-2 (Vlašić 45+1, Caktaš 48)

Split: Stadion Splita u Parku mladeži.

Gledatelja: 2.500.

Sudac: Ivan Bebek 6,5 (Rijeka).

Strijelci: Vlašić u 45. i Caktaš u 49. za Hajduka.

Split: Zagorac 6 – Obšivač 6, Majstorović 6, Rrahmani 6, Rugašević 6 – Blagojević 6 – Špehar 5 (od 46. Pešić), Vidović 5,5, Mršić 5 (od 69. Bilbija -), Franjić 6 (od 61. Simonovski -) – Bagarić 6,5.

Hajduk: Kalinić 7 – Velasquez 7, Milović 6, Bilyi 6, Milić 6,5 – Jefferson 6 – Balić 6 (od 66. Maloku -), Caktaš 7, Tudor 6,5 (od 77. Maglica -)– Vlašić 7, Sušić 7(od 53. Juranović 6).

Kraj utakmice!

90. minuta - Milović je odlično pucao na ubačaj Jeffersona, Zagorac još bolje obranio!

88. minuta - Maloku je lijepo našao Maglicu u izglednoj situaciji za gol, ali je ovaj malo zaksanio da bi dobro zahvatio loptu i zaprijetio golu.

78. minuta - Žuti karton Obšivaču koji je na rubu kaznenog prostora srušio Maglicu!

76. minuta - Živnula je malo utakmica - opsan udarac Jeffersona teškom mukom u korner izbija Zagorac!

74. minuta - Žuti karton za Bagarića zbog udaranja Jeffersona koji je ostao ležati na terenu. Navijači su, zanimljivo, pet minuta pjevali 'Ima jedna duga cesta'.

67. minuta - Najbolja prilika Splita u drugom poluvremenu. Bagarić se oslobodio čuvara i s desetak metara iskosa pucao pored gola!

48. minuta - GOOOL!! Hajdukovci nisu mogli poželjeti bolje otvaranje drugog dijela. Na ubačaj s lijeve strane u kaznenom prostoru sjajno se bacio Caktaš i glavom poslao loptu pod gredu!

Poluvrijeme:

45. +1 minuta - GOOOL!!! Napokon se trese mreža! Vlašić je prizemnim udarcem s desne strane prekinuo festival promašaja na Parku mladeži!

43. minuta - Stalno se izmjenjuju šanse i polu-šanse na utakmici, ali završetak akcije kod obje momčadi stvarno je loš. U nekoj drugoj večeri već bismo brojali dva ili tri gola u mreži.

33. minuta - Stativa Splita! Franjić je pucao s lijeve strane, lopta se odbila od igrača Hajduka, samo da bi je netko od igrača u crvenom dresu poslao u vratnicu!

17. minuta - Kakva serija promašaja Hajduka!! Prvo se Balić 'tri dana' namještao na udarac u kaznenom prostoru, obranio je Zagorac, a odbijenu loptu Caktaš s tri metra, doduše jako iskosa, šalje u vratnicu!

14. minuta - Sada je Milović bio u dobroj prilici na suprotnoj strani, ali i ta lopta završava u rukama Zagorca.

12. minuta - Kakva šansa za Split! Bagarić je sam trčao u kontri prema vrataru Hajduka, ostavio Milovića metrima iza sebe i zatim pucao ravno u Kalinića. Što bi rekli Englezi - fail.

8. minuta - Nikola Vlašić oslobodio se driblingom supraničkog braniča na 10 metara od gola i pucao u bliži kut gdje vratar Zagorac sigurno brani.

5. minuta - Hajduk je aktivnije počeo utakmicu, ali nisu stvorili spomena vrijednu priliku.

Utakmica je počela!

Prije početka utakmice održana je minuta šutnje za nekadašnjeg kapetana Hajduka Dragana Holcera koji je preminuo prije nekoliko dana.

20. travanj 2024 06:55