REAKCIJE TRENERA

OREŠČANIN NIJE SKRIVAO ZADOVOLJSTVO NAKON SLAVLJA USRED ZAGREBA 'To nije bila ljepotica, ali ostvarili smo cilj' TOMIĆ UTUČEN 'Težak poraz za nas'

Nakon 1:0 pobjede Hajduka protiv Lokomotive u Kranjčevićevoj pred novinare su izašli treneri obiju momčadi
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 14. travanj 2019. 23:46

Hajdukov trener Siniša Oreščanin nije krio zadovoljstvo ostvarenom pobjedom, ovo su iznimno važni bodovi, koji su mu donijeli osmijeh na lice...

- Zadovoljan sam, bila je to dobra utakmica, iako je, posebno u prvom dijelu, na djelu bilo taktičko nadmudrivanje. U drugom smo poluvremenu krenuli ofenzivnije, imali smo nekoliko dobrih situacija, napadali smo s dosta igrača, ali nedostajao nam je onaj 'ubod', pravo završno dodavanje. Pobijedili smo, ali moramo ostati na zemlji, nema vremena za euforiju, idemo utakmicu po utakmicu. Još je ostalo dosta utakmica do kraja i moramo nastaviti u ovom smjeru - govorio je Oreščanin.

Doista smatrate da je to bila dobra utakmica?

- Gledajte, rekao sam da je bilo taktičkog nadmudrivanja. Možda to nije bila ljepotica, ali ostvarili smo cilj, Lokomotiva nam je praktički samo jednom opasno zaprijetila. Kao trener sam zadovoljan, to je bilo moje viđenje, vi imate pravo na drukčije - govorio je Hajdukov trener.

Strateg Lokomotive, Goran Tomić, utučen je došao pred novinare. Utučen i razočaran...

- Čestitamo Hajduku, ovo je težak poraz za nas... Nije bilo lijepe igre, pokušali smo čvrstoćom i agresivnošću parirati Hajduku na sredini i načelno smo u tome uspijevali. Ali, nešto nam je nedostajalo u igri prema naprijed. Uvijek nam nešto nedostaje, tako je bilo i s Dinamom, i s Istrom, sad s Hajdukom... Krenemo u protunapade, dobro se otvorimo i onda se odigra ili preduga, ili prekratka lopta, ili se zakasni s dodavanjem, ili... Imali smo i protiv Splićana tri-četiri zgodne situacije u kojima je malo nedostajalo da ih pretvorimo u prave šanse, ali nismo to napravili - jadao se Tomić.

Je li možda problem u manjku kvalitete?

- Ne bih ja to sad tako drastično postavio. Činjenica je da nam se ti problemi kontinuirano ponavljaju, nije ovo prvi put. Očito je da još nismo na onoj razini na kojoj bismo trebali biti za momčad kojoj je cilj plasman u vrhu ljestvice. Problem je definitivno u nama - smatra Tomić.

LOKOMOTIVA - HAJDUK (0:1, Jairo 79')

LOKOMOTIVA: Grbić, Kolinger, Majstorović, Lecjaks, Jakić (od 81. Babić), Burić, Karačić, Uzuni (od 78. Drožđek), Ivanušec, Radonjić, Kastrati.

Klupa: Hendija, Hujber, Drožđek, Đurasek, Rakić, Babić, Maružin

HAJDUK: Posavec, Tudor, Svatok, Lopez, Bradarić, Nejašmić, Palaversa (od 58. Tahiraj), Jurić (od 58. Jradi), Hamza, Gyurcso (od 87. Kalik), Jairo.

----------------------------------------------------------

90' + 3' KRAJ! Nakon tri minute nadoknade ostalo je 1:0 za Hajduk. Važna tri boda splitskoj momčadi donio je Jairo u 79. minuti!

90' Nejašmićev gol poništen je opravdano zbog zaleđa!

87' Greška Majstorovića, Jairo izlazi sam pred Grbića koji brani njegov udarac.

85' Malo više dinamike u utakmici nakon Hajdukova gola. Lokomotiva je zaigrala ofenzivnije, ali bez konkretnog učinka.

79' GOL! Gyurcso na drugoj stativi niskom loptom pronalazi Jaira koji zabija za 1-0!

75' Najveća prilika na utakmici! Nakon ubačaja iz kuta Nejašmić s šest-sedam metara glavom pogađa vratnicu!

70' Obećavajuću kontru lošim dodavanjem upropastio je Jairo.

68' Ivanušec je iz slobodnjaka s dvadesetak metara prebacio zid, a udarac je obranio Posavec. Solidan pokušaj.

64' Nakon gužve ispred Grbića Jairo sada glavom puca preko gola.

63' Očajnički pokušaj Jaira s više od trideset metara odlazi pokraj gola.

59' DVije izmjene kod Hajduka. Na travnjaku su Jradi i Tahiraj, na klupi Palaversa i Jurić.

57' Žuti karton za Majstorovića. Prekršaj na Hamzi na četrdesetak metara.

52' Jakić s 25 metara šutira preko gola nakon odbijanca iz prekida s desnog krila.

50' Drugo poluvrijeme otvoreno je u istom tonu u kojem je proteklo cijelo prvo. Lopta je u nogama Hajdukovih igrača, Lokomotiva čeka kontru, a prilika nema.

46' Počelo je drugo poluvrijeme!

45' Završilo je prvo poluvrijeme u Kranjčevićevoj. Nema ni golova ni prilika.

45' Poluprilika za Hajduk - centaršut s lijevog krila, loša reakcija Lokomotivine obrane, odbijanac je završio kod Jurića koji iz blizine nije uspio loptu poslati u mrežu. Pokušaj je završio u bloku.

42' Ubačaj iz kuta za Lokomotivu je očistila Hajdukova obrana.

38' Ivanušec sa sedamnaest metara gađao je dalji kut Hajdukova gola, a Posavec je sjajno obranio njegov pokušaj! Do sada najbolja prilika na utakmici.

36' Solidna povratna Kastratija s desnog krila, Radonjić šutira 13-14 metara i lopta odlazi nekoliko metara preko gola.

32' Na centaršut Bradarića "zaplivao" je Grbić. Do lopte ipak nisu mogli ni Jurić ni Gyurcso.

30' U pola sata nogometa u Kranjčevićevoj još nismo vidjeli nešto što bi se moglo opisati kao prilika.

25' Prekršaj na Bradariću na tridesetak metara od gola i loš centaršut Gyursca.

20' Prvi udarac u okvir gola na utakmici. Radonjić je probao s dvadesetak metara, slabo, a Posavec bez problema brani njegov udarac.

18' Prvi ubačaj iz kuta za Lokomotivu, nešto gužve u Hajudkovom šesnaestercu, ali bez prave prijetnje.

16' Sada je Hajduk pokušao zaprijetiti iz kontre, lopta je bila u nogama Jaira, a završila je u autu.

11' Lokomotiva teško čuva loptu. Hajduk nema takvih problema, ali nema ni prilika.

6' Lokomotiva je prepustila posjed Hajduku i svoje će prilike, čini se, na ovoj utakmici čekati iz kontre.

3' Jurić je nakon prvog ubačaja iz kuta za Hajduk nogom pucao preko gola. Nešto kasnije Jairo je ukrao loptu na lijevom krilu, situacija je obećavala, ali je njegova povratna lopta završila u rukama Grvića.

1' Počela je utakmica u Kranjčevićevoj!

20. travanj 2024 12:03