Ante Čizmić / Cropix
JADRANSKI DERBI

RIJEKA UTIŠALA POLJUD I SAČUVALA NADU Džoker Vešović vratio goste, a Gavranović zabio za preokret

Završen je Jadranski derbi u sklopu 33. kola HNL-a. Na Poljudu je Rijeka slavila protiv Hajduka s 2:1, iako su domaćini vodili na poluvremenu golom Sušića. Za preokret u nastavku zabili su Vešović i Gavranović. Tri kola prije kraja Rijeka je tako smanjila zaostatak za vodećim Dinamom na četiri boda.
Piše: HinaObjavljeno: 24. travanj 2016. 16:20

HAJDUK - RIJEKA 1:2 (Sušić 25' / Vešović 56', Gavranović 79')

HAJDUK (4-2-3-1): Grbić, J. Bašić, Velazquez, Bilji, Milić, Jefferson, Sušić, Kalik, Tudor, Vojković, Mastelić.

Klupa: Stipica, Šimić, Ohandza, Mujan, Maloku, T. Bašić, Roguljić.

RIJEKA (4-2-3-1): Vargić, Ristovski, Lešković, Samardžić, Maleš, Bradarić, Gavranović, Zuta, Bezjak, Tomasov, Balaj

Klupa: Prskalo, Matei, Mitrović, Močinić, Mejač, Vešović, Brezovec.

Nogometaši Hajduka ni nakon četiri godine nisu uspjeli pobijediti Rijeku koja i nadalje ostaje u utrci za naslov prvaka. Rijeka je zasluženo došla do treće ovogodišnje pobjede i druge na Poljudu nad Hajdukom koji je poveo u 25. minuti nakon što je Milić iz auta pronašao Mastelića koji šalje loptu u peterac Rijeke, a Tin Sven Sušić uljeće između dva obrambena igrača gostiju i iz blizine šalje loptu u mrežu nemoćnog vratara Vargića.

Bio je to 18 prvenstveni pogodak kapetana Hajduka u njegovom stotom nastupu u bijelom dresu. Vodeći zgoditak zbunio je nogometaše Rijeke koji su da tada bolje stajali na terenu, a njihov najbolji strijelac Marin Tomasov u dva je navrata opasno ugrozio gol Hajduka.

U drugom poluvremenu Rijeka je krenula odlučnije ka golu Hajduka i u 48. minuti mladi vratar Hajduka Ivo Grbić još jednom zaustavlja udarac Tomasova, a u 55. minuti u jeku napada Rijeke Grbić brani udarac Leškovića, ali na kratko odbijenu loptu natrčava Vešović i iz blizine je šalje u mrežu.

Riječani su potpuno zagospodarili terenom i bilo je pitanje vremena kada će povesti, a to se dogodilo u 79. minuti nakon što je rumunjski internacionalac Matei odlično uposlio Marija Gavranovića koji iz blizine šalje loptu u mrežu i donosi Riječanima nova tri boda i 20 pobjedu ovu sezone koja ih ostavlja utrci za prvo mjesto.

Dinamo vodi sa 76 bodova ispred Rijeke sa 72, a treći je Hajduk sa 58.

Susret je odigran na stadionu u Poljudu, a sudio je pred 8.000 gledatelja Jović iz Zagreba.

PRIJENOS UŽIVO

90+3' - Završena je utakmica. Rijeka je pobijedila s 2:1.

90' - U tijeku je posljednja minuta susreta. Hajduk se pokušava spasiti poraza.

79' - GOOOL! Rijeka vodi na Poljudu 2:1, zabio je Gavranović na asistenciju Mateija! Gavranović je ostao sam u sredini i nije imao težak posao.

78' - Tukao je Sušić iz daljine, ali lopta odlazi pokraj gola.

70' - Utakmica je ušla u posljednjih 20 minuta. Rijeka je bolja momčad u nastavku.

61' - Lopta je pogodila Vešovića u ruku u kaznenom prostoru Rijeke, ali sudac se nije oglasio i dosudio penal.

56' - GOOOL! Rijeka je izjednačila na Poljudu. Zabio je džoker s klupe Vešović! Nakon velike gužve u kaznenom prostoru lopta se odbila do usamljenog Vešovića koji trese mrežu s nekih sedam metara prizemnim udarcem.

54' - Prva izmjena kod Rijeke. Umjesto Balaja ušao je Vešović.

48' - Najbolja prilika za Rijeku. Tomasov je ostao sam ispred Grbića malo iskosa s desne strane, ali Grbić brani.

46' - Sudac je označio početak drugog poluvremena.

45' - Završeno je prvo poluvrijeme.

44' - Sušić je lijepo ušao po desnoj strani u kazneni prostor Rijeke, ali na kraju je napravio prekršaj na Vargiću.

39' - Najbolja prilika za Rijeku. Pucao je Maleš, Grbić se ispružio, ali lopta je promašila okvir gola.

37' - Nakon slobodnog udarca Jeffersona novi žuti karton za Rijeku. Ovoga puta opomenut je Balaj.

36' - Prvi žuti karton na susretu. Opomenut je Maleš.

33' - Nova prilika Hajduka. Ovoga puta glavom je pucao Velazquezh nakon ubacivanja Milića, ali lopta odlazi preko gola.

25' - GOOOL! Hajduk vodi 1:0! Zabio je Sušić s nekih pet, šest metara prizemnim udarcem na asistenciju Mastelića s lijeve strane!

21' - Pokušali su sada dalekometnim udarcima Sušić kod Hajduka i Bezjak kod Rijeke.

16' - Gledatelji na Poljudu i dalje čekaju na prvu izglednu priliku.

8' - Prva opasna situacija po gol i to za Rijeku. Tomasov se našao u prilici, ali Grbić raščišćava.

5' - U prvih pet minuta igre na kišom natopljenom travnjaku nismo vidjeli pravu priliku. Na Poljudu je tek nekih tri do četiri tisuće gledatelja.

1' - Započela je utakmica.

18. travanj 2024 23:00