Zeljko Hajdinjak / CROPIX
KANONADA U KOPRIVNICI

SPEKTAKULARNA UTAKMICA U KOPRIVNICI, LOKOSI SLAVILI PROTIV SLAVEN BELUPA U SUSRETU SA ČAK SEDAM GOLOVA Prava se drama odvijala u samoj završnici

Piše: HinaObjavljeno: 16. rujan 2018. 20:50

U susretu 7. kola Prve HNL u Koprivnici su nogometaši Lokomotive slavili protiv Slaven Belupa s 5-2 (2-0) i došli na treće mjesto ljestvice.

Lokomotiva je u atraktivnoj utakmici sa čak sedam golova došla do vrijedne pobjede u Koprivnici.

Zagrepčani su dominirali u prvom poluvremenu u kojem su zabili dva gola i promašili još veliki broj prilika. U 24. minuti brzu kontru Lokomotive okončao je Lirim Kastrati, da bi u 43. minuti nakon gužve u šesnaestercu domaćih zabio Toni Datković. Već na početku drugog dijela Kastrati postiže svoj drugi gol na utakmici i činilo s da će zagrebačka momčad lako upisati trijumf.

No, Slaven smanjuje na 1-3 u 70. minuti nakon pogreške braniča Lecjaksa te snažnog i preciznog udarca Stipe Bačelić-Grgića, a u 81. minuti Mate Jelić glavom postiže gol nade za domaćine. Samo dvije minute kasnije junak utakmice Kastrati, uz obilatu pomoć vratara Slavena Markovića diže vodstvo Lokomotive na 4-2, da bi u 86. minuti veteran Ivan Krstanović zapečatio pobjedu gostiju.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 17 bodova, Lokomotiva je sada treća s 13, dok je Slaven ostao šesti sa sedam bodova.

Pred 500 gledatelja na Gradskom stadionu sudio je Bel iz Osijeka.

Strijelci: 0-1 Kastrati (24'), 0-2 Datković (43'), 0-3 Kastrati (46'), 1-3 Bačelić-Grgić (70'), 2-3 Jelić (81'), 2-4 Kastrati (83'), 2-5 Krstanović (86').

23. travanj 2024 23:14