CROPIX
RASPLET U HNL-U

VELIKA BORBA ZA EUROPU SE NASTAVLJA Lokomotiva 10 minuta prije kraja izborila važnu pobjedu i ponovno se izjednačila s Hajdukom, remi Intera i Gorice

Piše: HinaObjavljeno: 20. travanj 2019. 18:32

U susretu 30. kola Prve HNL Lokomotiva je kao gost svladala Rudeš s 2:1 nakon što je na poluvremenu bilo 1:1.

Lokose je u vodstvo doveo Karačić u 19. minuti precizno izvedenim slobodnim udarcem, a poravnao je Štrkalj u 32. iz kaznenog udarca. Pobjedu Lokomotivi je desetak minuta prije kraja osigurao Rakić koji je iz blizine zatresao mrežu nakon lijepog ubacivanja Uzunija.

Lokomotiva se ovom pobjedom uspela na četvrto mjesto ljestvice sa 47 bodova, koliko ima i peti Hajduk koji od 19 sati igra protiv Rijeke, dok je Rudeš ostao posljednji sa 10 bodova, čak 11 manji od pretposljednje Istre 1961.

Priliku za osvajanje nova tri boda Hajduk će imati danas od 19 sati kada u velikom Jadranskom derbiju na svom Poljudu dočekuje Rijeku.

Pred 50-ak gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj ulici sudio je Krečak iz Velike Gorice.

INTER I GORICA PODIJELILI BODOVE U ZAPREŠIĆU Šimunec golom u 80. minuti pokvario preokret Goričana

U utakmici 30. kola Prve HNL Inter i Gorica su u Zaprešiću igrali 2-2 (1-1).

Domaće je u vodstvo doveo Serderov u 12. minuti, a gosti su preokrenuli s dva gola iz kaznenih udaraca koje su realizirali Lovrić u 23. i Zwolinski u 59. minuti, da bi konačnih 2-2 postavio Šimunec u 80. minuti susreta.

Pred 200 gledatelja na stadionu ŠRC Zaprešić sudio je Pajač iz Svetog Ivana Zeline.

Šesta gorica sada ima 46 bodova, jedan manje od četvrte Lokomotive koja je ranije u subotu sa 2-1 svladala Rudeš i petog Hajduka koji od 19 sati igra protiv Rijeke, dok je Inter sedmi sa 28 bodova, dva više od osmog Slavena Belupa.

19. travanj 2024 22:27