HNK Hajduk
FEŠTA U SPLITU

Piše: Slobodna DalmacijaObjavljeno: 29. lipanj 2018. 22:57

Hajduk je u prijateljskom dvoboju pred oko 7 500 gledatelja na Poljudu pobijedio Gornik rezultatom 4:0. Golove su postigli Gyurcso, Šego, T. Bašić i Tudor.

Bijeli su ovom utakmicom otvorili novu sezonu igrajući protiv svojih prijatelja iz Poljske, kluba čiji su navijači kao braća Torcidi - Gornika iz Zabrzea.

Još na proljeće su iste ekipe igrale u Poljskoj, a tada je slavio Gornik s 3:2

Bijeli su već na poluvremenu vodili 2:0, a pogotke za splitsku ekipu u prvih 45 minuta postigli su Gyurcso u 4. minuti iz slobodnog udarca i Šego u 27. nakon što je loptu iz kornera ubacio strijelac prvog pogotka.

U nastavku je odmah, u 48. minuti, prekrasnim udarcem iz slobodnjaka s 20-ak metara na 3:0 povisio Toma Bašić.

Konačnih 4:0 postavio je Tudor koji sjajno pogađa glavom nakon fenomenalnog prodora i ubačaja Bašića, koji je tako nakon pogotka upisao i asistenciju.

27. travanj 2024 06:31