Damir Krajac / CROPIX
FENOMENALAN POTEZ

Piše: HinaObjavljeno: 10. svibanj 2019. 20:30

U dvoboju 33. kola Prve HNL u Velikoj Gorici su nogometaši Gorice svladali Istru 1961 s 4-1 (0-1) i ostali u utrci za Europu. Utakmicu je obilježilo nekoliko sjajnih poteza, a posebno iskače pogodak Nigerijca Muhammeda za konačnih 4:1!

Puljani su ostali s igračem manje u 23. minuti kada je izravni crveni karton dobio Markus Pavić. Gosti, koji se bore za ostanak, nisu se predavali, pa je u 31. minuti Ganac Obeng Regan iskosa s desetak metara precizno pogodio same rašlje za neočekivano vodstvo Istre.

Gorica je izjednačila u 60. minuti kada je Senegalac Cherif N'Diaye iz blizine pogodio mrežu.

U 71. minuti uslijedio je preokret jer je mladi Matija Dvorneković zabio za 2-1 udarcem s pet metara pod gredu nakon što je N'Diaye pogodio vratnicu.

Na 3-1 povećava Poljak Lukasz Zwolinski na dodavanje Lovrića u 80. minuti, a tri minute kasnije Nigerijac Musa Muhammed spektakularnim udarcem s 30-tak metara šalje loptu u rašlje gostiju za 4-1.

Gorica je peta s 53 boda, koliko imaju i Hajduk i Osijek, koji imaju i utakmicu manje. Istra 1861 je ostala predzadnja s 22 boda, šest manje od Intera.

Pred 1500 gledatelja na Gradskom stadionu sudio je Batinić iz Osijeka.

18. travanj 2024 12:22