Screenshot: HNTV
NEMOGUĆA SITUACIJA

Dinamo je daleko lakše nego što se očekivalo pobijedio Rijeku sa 4:0, a modru rapsodiju na Maksimiru obilježile su dvije posebne situacije.
Piše: Jutarnji ListObjavljeno: 29. veljača 2020. 23:40

Prvi gol na Maksimiru zabio je kapetan Arijan Ademi već u 24 sekundi utakmice, što je najbrži pogodak ove sezone u prvoj nacionalnoj ligi, a drugi gol mu je poništen početkom drugogo dijela nakon VAR provjere, koja je trajala rekordno dugo ove sezone.

Mislav Oršić i Lovro Majer odigrali su dupli pas te time izigrali riječku obranu, a Oršić je proigrao Kulenovića na drugoj vratnici koji iz blizine postiže pogodak. Slavlje velike napadačke nade, 20-godišnjaka kojeg mnogi uspoređuju s Marijom Mandžukićem, kratko je trajalo jer je iz VAR sobe stigla sugestija da je pogodak neregularan.

Prekid je trajao gotovo punih pet minuta, provjeravala se pozicija Mislava Oršića u trenutku dok je Lovro Majer uputio dodavanje... i ispostavilo se - Oršić je bio u milimetarskom zaleđu.

Sandru Kulenoviću ovo je trebao biti prvijenac za zagrebački sastav, no izgleda da će na premijerni pogodak morati pričekati. Iz igre je izašao u 62., zamijenio ga je Bruno Petković koji je potom sudjelovao u akcijama za sva tri gola.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Damian Kadzior lijepim pogotkom u 81. minuti upravo na asistenciju Petkovića. Na 3:0 je povisio Mislav Oršić u 86. minuti prebacivši gostujućeg vratara, ponovno na dodavanje Brune Petkovića, dok je točku na 'i' stavio je Amer Gojak u posljednjim trenucima susreta.

Inače, prvi gol Dinama bio je najbrži ove sezone, ali nije najbrži u povijesti HNL-a. Ademi je zabio nakon 24 sekunde, a rekorder je i dalje Edin Šaranović koji je 3. travnja 2004. godine u utakmici Kamen Ingrada i Intera zabio u 10. sekundi za 1:0 pobjedu domaćina.