Piše: HinaObjavljeno: 17. prosinac 2017. 19:59

RIJEKA - RUDEŠ 3:0 (Acosty 6', Vešović 64', Puljić 90')

RIJEKA(4-2-3-1): Sluga - - Vešović (od 76. Mavrias), Župarić, Elez, Zuta – Mišić, Maleš – Kvržić (od 90. Čeliković), Puljić, Acosty (od 78. Bradarić) – Gavranović.

Trener: Matjaž Kek.

RUDEŠ (3-4-2-1): Čondrić – Borevković, Mesarić, Glauder (od 76. Ivančić) – Franić, Muić (od 81. Turčin), Svraka, Pavić – Kamenar (od 70. Budimir), Entrena – Fazli.

Trener: Inaki Alonso.

--------------------------------------------------------------------

U susretu 20. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke pobijedili Rudeš s 3-0 (1-0) i zimu će dočekati kao četvrti na ljestvici.

Aktualni prvaci su očekivano na svom stadionu slavili protiv posljednjeg Rudeša.

Rijeka je povela već u šestoj minuti kada je Maxvell Acosty izašao sam ispred vratara Rudeša i pogodio "malu mrežicu".

U nastavku su Riječani nizali prilike, ali su u 43. minuti gosti mogli izjednačiti, no udarac Fazlija zaustavio se na gredi. U 62. minuti Gavranović pogađa vratnicu, ali samo pola minute kasnije Marko Vešović udarcem iskosa sa 16 metara povećava na 2-0.

Konačan rezultat postavlja Jakov Puljić u prvoj minuti sudačkoga dodatka.

Vodi Dinamo s 50 bodova ispred Hajduka (38), Osijeka (36) i Rijeke (35), dok je Rudeš zadnji sa 12 bodova.

Pred 3.000 gledatelja na stadionu Rujevica sudio je Kulušić iz Šibenika.