CROPIX
NAPOKON JE KRENULO

Nogometaši Rudeša u susretu su 24. kola HNL-a ostvarili svoju prvu ovosezonsku pobjedu svladavši kao domaćini na stadionu u Kranjčevićevoj ulici Inter iz Zaprešića sa 2:0. Rudeš je do pobjede stigao s dva lijepa pogotka u drugom poluvremenu, prvoga je nakon samo nekoliko sekundi igre u nastavku postigao Dragan Juranović (46), dok je drugi djelo Joaoa Ericka (77).
Piše: Gianluca StarčićObjavljeno: 08. ožujak 2019. 20:56

I to se dogodilo, Rudeš je u svojem 24. pokušaju stigao do premijerne pobjede u sezoni. Slavili su potpuno zasluženo protiv neprepoznatljivog Intera (2:0). Zaprešićani su odigrali ispod svake razine, a momčad iz zapadnog dijela Zagreba znala je to iskoristiti i dobrom je igrom u drugom poluvremenu konačno došla do tri boda.

Prvo poluvrijeme bilo je negledljivo, jedno od lošijih u HNL-u, ove sezone, a dokaz tome je da smo najveće uzbuđenje imali u preprici Toplak-Ivković-Laljak.

Naime, gostujući trener nekoliko puta je (opravdano) prigovorio sucu zbog loše primjene stegovnih mjera. Odmah se uključio i Tomislav Ivković, ali posebeno je žustro bilo drugi put, kada Pejin nije dodijelio čisti žuti karton za preoštar start.

"Pa što ga treba slomiti do kraja da bi dobio žuti karton“ rekao je Toplak, a sa suprotne strane čulo se „Što si ti završio trenersku ili sudačku akademiju?“

Nije se obazirao Toplak, ali zato se s tribina čulo „Ivkoviću, prestani sra..“ Bio je to Branko Laljak, ali ubrzo je stigao odgovor. „Zar vi kao predsjednik se tako razgovarate“

Nakon toga nije više bilo koškanja između dva trenera i direktora Intera...

Početkom nastavka oba su stratega napravili jednu zamjenu, a pogodio je domaći. Dakle, ubacio je Barića umjesto Lisakoviča, a ovaj je u 15. sekundi drugog dijela probio desnu stranu i povratnom loptom progirao Juranovića, koji je pobacao Interovu obranu i onda je efektno proparao Matkovićevu mrežu.

Mogao je Inter do izjednačenja preko Mamuta, ali njegov je udarac zaustavila greda.

U 60. minuti Filipović je nakon jedne visoke lopte, dojma smo, odnio loptu s rukom, skočila je cijela Interova, ali Pejin se nije oglasio.

Nedugo nakon mogao je Rudeš i do drugog pogotka, ali dobar udarac Rožmana s gol-crte je očistio Šimunec.

Ipak, u 77. minuti sve je dvojbe razriješio Joao Erick, koji se odlučio na udarac s 30-ak metara, Matković nije dobro reagirao i lopta je završila u mreži za erupciju veselja na domaćoj klupi...

Mogao je Mišković dati nadu Interu u pozitivan rezultat, ali je u 83. minuti promašio veliki zicer, s pet metara je posve neometan prebacio loptu preko gola...