screenshot HNTV
TREĆE POLUVRIJEME

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 16. travanj 2018. 23:44

Sudačke odluke u odigranom kolu HNL-a tradicionalno su pojašnjene u emisiji HNTV-a 'Treće Poluvrijeme'. Ovaj put na stručnom stolcu nalazio se član sudačke komisije HNS-a Ante Vučemilović-Šimunović.

U 34. minuti utakmice Rudeša i Rijeke u Kranjčevićevoj kod gola Rijeke za 2:1 prvo je signalizirano zaleđe, a onda ipak priznat pogodak Hebera.

"Vidljivo je da igrač u bijelom dresu koji je u zaleđu pokušava igrati loptom i trebamo govoriti o njegovom utjecaju na protivničke igrače. Mislim da ne utječe na protivničke igrače koliko eventualno utječe na golmana. Nakon što je pomoćni označio zaleđe suci su unutar sebe iskomunicirali i donijeli odluku da bijeli igrač nije utjecao na golmana te priznali gol. Moram reći da bi se morali složiti sa sucima i da su donijeli drugačiju odluku. Evidentno je da igrač pokušava igrati loptom, no ne igra njom. Sve se događa u brzini i pitanje je koliko on smeta golmanu. Ovo je jako dvojbena situacija. Suci su donijeli ovakvu odluku i ja bi ju ovim putem podržao", rekao je Vučemilović-Šimunović.

U 37. minuti lopta u šesnasetercu Rijeke pogađa u ruku Hebera. Ima li elemenata za kazneni udarac?

"Lopta je točno tako, pogodila Hebera u ruku i mislim da su suci dobro napravili što nisu svirali penal."

Je li u 64. minuti ispravno dosuđen kazneni udarac za Rudeš i je li Župarić trebao dobiti žuti, koji bi mu bio drugi?

"Ispravan penal zbog odgurivanja, a Župarić je isključen zbog prigovora."

Župarić je to bio drui žuti, a prvi je zaradio u 25. minuti zbog prekršaja.

"Jasno se vidi gaženje. Sudac je ispravno opomenuo igrača baš kao i ostalim slučajevima davanja kartona."

Na utakmici Cibalije i Dinama u 13. minuti. Je li bilo zaleđa Soudanija?

"Nije, vidljivo je to kada se povuče linija."

U 89. minuti je puštena igra, iako se pomislilo da ima zaleđa.

"Sudac je donio ispravnu odluku."

Na susretu Intera i Hajduka u 21. minuti žuti karton Hamzi zbog simuliranja.

"Mislim da se radi o simuliranju i ovo je ispravna odluka suca."

U 29. minuti zaleđe igrača Intera kod pogotka.

"Mislim da su čak četiri igrača u zaleđu i ovo je ispravna odluka."

U 59. minuti pogodak Hajduka za 1:0. Je li pogotku prethodio prekršaj na igraču Intera?

"Nezahvalno je izvlačiti prekršaj negdje u polju, međutim mislim da je sudac u datom trenutku bio u pravoj situaciji i mislim da je dobro procijenio jer taj kontakt nije bio dostatan za prekršaj."