17. KOLO PRVE HNL

U susretu 17. kola Prve HNL Dinamo je u Zaprešiću pobijedio Inter sa 2-0 i 'modri' ponovo imaju devet bodova više od drugoplasirane Rijeke.
Piše: HinaObjavljeno: 09. prosinac 2018. 14:04

INTER - DINAMO 0:2 (Kadzior 22', Petković 61')

INTER: Matković - Bosec, Šimunec, Prenga, I. Čeliković - J. Čeliković, Postonjski - Zulim, Rak, Ajayi - Andrić

DINAMO: Zagorac - Leovac, Rrahmani, Lešković, Stojanović - Šunjić - Šitum, Gojak, Moro, Kadzior - Petković

Dinamo je rutinski stigao do bodova protiv Intera, a 'modrima' je put do pobjede bio olakšan od 51. minute kada je zbog drugog žutog kartona isključen Jasmin Čeliković. U 68. minuti isključen je domaći trener Samir Toplak zbog prigovora sucu Damiru Batiniću.

Utakmicu je obilježio sjajan pogodak Brune Petkovića koji je u 61. minuti zabio 'škaricama' za 2-0. Bile su to njegove druge 'škarice' ove sezone nakon što je u studenom gotovo na identičan način zabio i Lokomotivi.

Dinamo je poveo u 22. minuti golom Damiana Kadziora. Poljak je primio jednu loptu izvan šesnaesterca, uputio udarac, a lopta je na putu do gola pogodila jednog od igrača Intera u prevarila vratara Matkovića.

Dinamo vodi na ljestvici sa 42 boda, Rijeka na drugom mjestu ima 33 boda, a treća je Lokomotiva sa 30 bodova. Inter je ostao sedmi sa 17 bodova..

Kasnije se sastaju Gorica i Osijek, a kolo u ponedjeljak zatvaraju Rudeš i Slaven Belupo.

KRAJ UTAKMICE!

90' - Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

83' - Treća zamjena i kod Intera. Izašao je kapetan Komnen Andrić, a u igri je Juraj Ljubić. Novi kapetan je Ivan Čeliković.

81' - Posljednja zamjena u redovima Modrih. Izlazi Ivan Šunjić, ulazi Mario Gavranović.

78' - I druga zamjena kod Dinama. Izašao je strijelac prvog pogotka Damian Kadzior, u igru ulazi Mislav Oršić.

69' - Kakva prilika za Dinamo! Luka Menalo je bio u izglednoj situaciji, ali njegov udarac odlazi preko vrata Intera!

66' - Prvu zamjenu radi i Bjelica. Izašao je asistent kod drugog pogotka Petar Stojanović, a mijenja ga Luka Menalo.

64' - Dvostruku zamjenu radi trener Intera Samir Toplak. Izašli su Rak i Zulim, a priliku će dobiti Luštica i Vukčević.

61' - GOOOL! Još jedan spektakularan pogodak Brune Petkovića! Šitum je prošao kroz sredinu i kombinacijom sa Stojanovićem izbacio pola obrane Intera, Stojanović je probio po desnoj strani i iz mrtvoga kuta ubacio za Petkovića koji fantastičnim škaricama zabija za 2:0!

51' - CRVENI KARTON ZA JASMINA ČELIKOVIĆA! Srušio je Ivana Šunjića na sredini terena i sudac Batinić pokazao mu je drugi žuti, odnosno crveni karton!

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Zaprešiću. Nema promjena u sastavima.

45' Kraj prvog poluvremena! Sudac Batinić je odlučio kako nema potrebe za sudačkom nadoknadom.

39' - Žuti karton zaradio je sada Rrahmani, što bi značilo da Bjelica neće moći na njega računati u velikom derbiju s Hajdukom.

37' - Prvi žuti karton na utakmici dobio je igrač Intera Jasmin Čeliković.

33' - Prilika za domaćine! Probio se Rak po lijevom boku pored Stojanovića i odlično pucao, ali spreman je Zagorac koji sada spašava lidere prvenstva.

27' - Prilika za Dinamo! Poljak je danas raspoložen, ovaj se put Kadzior sjajno snašao na desnoj strani, otvorio si prostor za ubačaj, ali Petković loše puca glavom i njegov pokušaj odlazi daleko od gola.

22' - GOOOL! I kada se činilo da je utakmica potpuno zamrla, Dinamo je poveo preko Kadziora. 26-godišnji Poljak je primio jednu loptu izvan šesnaesterca, uputio udarac, a njegov pokušaj se na putu prema golu odbija od obrane i vara vratara Matkovića!

15' - Dinamo ima inicijativu, ali domaćini su dobro posloženi na terenu. Povremeni prekršaju dodatno prekidaju igru, a najzanimljiviji trenutak je zapravo jedno zaleđe Brune Petkovića.

7' - Bez većih prilika na otvaranju. Igra se brzo i agresivno, ali obrane su za sada pribrane.

1' - Krenula je utakmica u Zaprešiću! Dvoboj sudi Damir Batinić.

14.20: Potvrđeni sastavi!

19. travanj 2024 13:49