Goran Sebelic / CROPIX / CROPIX
PROLJETNA PREMIJERA

VRATIO NAM SE HNL Otvoren proljetni dio prvenstva: Neizvjesno do posljednje sekunde, trenutak nepažnje odlučio pobjednika

Istra je na domaćem terenu pobijedila zagrebačku Lokomotivu 1:0 u prvoj utakmici proljetnog dijela HNL-a. Strijelac jedinog pogotka bio je Goran Roce iz 11-erca u 29. minuti.
Piše: HinaObjavljeno: 17. veljača 2017. 20:57

ISTRA-LOKOMOTIVA 1:0 (Roce 29')

Stadio Aldo Drosina. Gledatelja 1009.

ISTRA 1961 (4231): Ivušić - Miloš, Žižić, Gojković, Pavić - Puclin, Paracki - Gržan, Lucio (od 72. Prelčec), Roce (od 79. Bouhna) - Solomon (od 89. Urošević). Trener: Marijo Tot.

LOKOMOTIVA (442): Šemper - Capan, Kolinger, Rahmani, Rožman (od 79. Lovrić ) - Grezda , Šunjić, Ivanušec (od 46. Halilović), Bočkaj - Cekici, Mihaljević (od 57. Doležal). Trener: Marijo Tokić.

Sudac: Duje Strukan (Split). Pomoćnici: Perica i Radić. Četvrti sudac: Frković. Delegat: Matošić.

Strijelac: 1:0 - Roce (29-11m)

----------------------------------------------------------------------------

U prvom susretu 21. kola Prve HNL u Puli su nogometaši Istre 1961 pobijedili Lokomotivu s 1-0 (1-0) i probili se na šestu poziciju.

Puljani su u prvoj utakmici proljetne sezone HNL-a ubilježili minimalnu pobjedu protiv Lokomotive, kojom su sve dalje od opasne zone ispadanja. Ključni trenutak utakmice zbio se u 29. minuti kada je gostujući igrač Kolinger igrao rukom u svom šesnaestercu, a Goran Roce je s "bijele točke" postigao jedini gol na utakmici.

Istra 1861 je pobjedom došla do 22 boda i skočila sa osme na šestu poziciju, dok je Lokomotiva s 20 bodova sedma.

Pred 800 gledatelja na stadionu Aldo Drosina sudio je Strukan iz Splita.