Ronald Gorsic / CROPIX
DRUGI PORAZ ZAREDOM

Zoran Mamić se nakon šoka u Splitu dugo zadržao u svlačionici: 'Otkaz? Sve je moguće'

Piše: Zdravko ReićObjavljeno: 30. listopad 2015. 21:51

Ovo je četvrti put zaredom da je Split zaustavio Dinamo u ovakvom jesenskom razdoblju. Osim ove značajne pobjede i protekle tri godine 'crveni' su ostajali neporaženi, uz skor od dvije pobjede od po 1:0 i jednom neodlučenom 0:0.

Ovo je veliki udarac za Dinama, to da su izgubili dvije prvenstvene utakmice uzastopno. I to poslije serije od 50 utakmica bez poraza…Zoran Mamić, trener Dinama, dugo je ostao u svlačionici sa svojim igračima, a kad je došao pred novinare djelovao je prilično mirno.

"Čestitke Splitu na pobjedi, oni su bili agresivniji i zaslužili su pobjedu", rekao je Mamić i nastavio.

"Split je digao razinu agresije, igraju bolje, vidi se ruka trenera".

"Bojite li se otkaza?", bubnuo je netko od novinara, Mamić je odgovorio:

"Kad se bavite ovim poslom otkaz je uvijek moguć".

Što se tiče raspleta u prvenstvu trener Dinama računa da do kraja ima mnogo vremena.

"I mi možemo to stići, ne želim se zamarati matematikom i raditi računice, ima mnogo utakmica još…"

Split je pobjedu nad Dinamom skupo platio, jer će tri standardna prvotimca Blagojević, Bagarić i Rrahmani zbog trećeg kartona pauzirati protiv Rijeke, a izvjesno je da neće igrati ni ozlijeđeni Mršić. Trener 'crvenih' Goran Sablić ima razloga za zadovoljstvo, otkako je preuzeo momčad od Zorana Vulića na četiri utakmice ubilježio je deset bodova!

"Velika pobjeda, držali smo se dogovora", rekao je Sablić.

"U prvom poluvremenu bili smo bolji, u nastavku je Dinamo ubacio u veću brzinu, mi smo se malo povukli. I dobro je završilo", zaključio je trener Splita.

25. travanj 2024 05:34