screenshot
STRAŠNA UTAKMICA

HRVAT SUDJELOVAO U JEDNOJ OD NAJVEĆIH POBJEDI BENFICE U POVIJESTI Portugalci punili mrežu gostiju do iznemoglosti! Deset komada u golijadi na Luzu

Piše: HinaObjavljeno: 10. veljača 2019. 22:27

U susretu 21. kola portugalskog nogometnog prvenstva Benfica je na stadionu Luz pobijedila Nacional iz Funchala sa čak 10-0 ostvarivši jednu od najvećih pobjeda u povijesti lisabonskog kluba.

Golove za Benficu zabili su Alex Grimaldo (1), Haris Seferović (21, 27), Joao Felix (50), Pizzi (54-11m), Francisco Ferreira (56), Ruben Dias (64), Jonas (85, 90) i Rafa Silva (88).

Za Benficu je od 68. minute zaigrao i hrvatski nogometaš Filip Krovinović.

screenshot

Rekordnu pobjedu u prvenstvu Benfica je ostvarila u travnju 1947. pobijedivši Sanjoanense sa čak 13-1.

Benfica je ovom pobjedom skočila na drugo mjesto sa 50 bodova, jedim bodom manje od vodećeg Porta, dok Sporting iz Brage na trećoj poziciji ima 49 bodova.

Nordsjaelland - Brondby 3-3, pogodak Radoševića, asistencija Bartoleca

U susretu 21. kola danskog nogometnog prvenstva Nordsjælland i Brondby su odigrali 3-3, a treći gol za goste zabio je hrvatski nogometaš Josip Radošević.

Radošević je zabio pogodak za 3-3 u 85. minuti iz kaznenog udarca. Bio je to njegov prvi ligaški pogodak za Brondby otkako je stigao u ovaj klub u srpnju prošle godine iz Hajduka.

Radošević je odigrao cijeli susret za goste baš kao i Karlo Bartolec za domaći sastav. Bivši branič Lokomotive, koji je u Nordsjællandu od 2016. je u 9. minuti asistirao Godswayu Donyohu za vodstvo 1-0. Donyohu se upisao među strijelce i u 67. minuti, a pogodak za domaći sastav zabio je i Andreas Olsen iz jedanaesterca u 59. minuti. Golove za Brondby osim Radoševića zabili su i Besar Halimi (29-11m) i Mikael Uhre (55).

Lider prvenstva Køpenhagen je sa 6-1 pobijedio Odense. Junak susreta bio je Robert Skov koji je zabio tri gola, te upisao jednu asistenciju.

Kopenhagen vodi na ljestvici sa 50 bodova, Midtylland je drugi sa 44 boda i utakmicom manje, a treći je Brondby sa 31 bodom, koliko ima i Randers na četvrtoj poziciji.

19. travanj 2024 02:50