KLINCI ĆE IGRATI I NA PROLJEĆE

Piše: Tomo NičotaObjavljeno: 11. prosinac 2019. 16:41

Već je prije utakmice bilo jasno da Dinamovi juniori ne mogu biti prvi u skupini. Atalanta je slavila u Ukrajini (2:1) i Modri nisu smjeli izgubiti da bi izborili europsko proljeće. To su uspjeli, no neće odmah u osminu finala, već imaju jednu međukolo, protiv klubova iz drugog dijela ždrijeba.

Ipak, slavlje je nakon susreta bilo veliko, grlili su se i ljubili svi, čestitali, jer sjajan je ovo rezultat, na Hitrec-Kacianu pala je skupa i bogata Akdemija Manchester Cityja (1:0). Strijelac - Antonio Marin iz slobodnog udarca. Momak koji već dugo kuca na vrata prve momčadi, već je za nju i igrao, odavno je i na radaru baš Manchester Cityja, ljubav je to koja traje još dok je bio zaigrani dječarac. Koliko su samo puta skauti s Etihada zbog njega dolazili u Maksimir, sigurno su bili i na Hitrecu. I vidjeli taj sjajan slobodnjak, koji je bio pobjednički.

- Hvala Bogu da je ušlo, možda mi je imalo prešla lopta preko noge. Odigrali smo pravu mušku utakmicu, dali sve od sebe. Idemo korak po korak, spremni smo protiv bilo koga nastaviti niz - rekao je Antonio Marin.

Inače, nije izgledalo dobro za Modre u prvih nekoliko minuta. Već u prvoj minuti Touaizi se našao u sjajnoj poziciji, pucao je, ali je Josipović vrhunski obranio. Onda, u četvrtoj minuti, opet Touaizi, dobio je povratnu loptu na pet-šest metara, ali Josipović je opet ispao junak. Mogao je Dinamo gubiti 0:2, ali ostao je 'egal'. Nakon toga su ipak Modri pohvatali konce, Radonja je pucao, Bazunu obranio. Onda je Šipoš uzeo loptu gostujućoj obrani i šutirao pokraj gola.

Nakon toga došao je Marinov gol, koji je donio prednost, gol koji je Dinamo približio drugom krugu. Još je jednom do kraja poluvremena odlično reagirao Josipović, Rodgersov projektil izbacio je preko gola. U nastavku Dinamo nije bio preopasan, ali je odlično držao prednost, nisu gosti imali puno šansi, ono što su i imali opet je zaustavio Josipović. Kao, primjerice, Simmondsov udarac.

A kad nije mogao ni Dinamov vratar, bila je tu stativa, nije zabio Braaf. Na kraju je taj Marin slobodan udarac (prekršaj je izborio Krizmanić) odlučio i donio novo europsko proljeće Modrim juniorima.

- Ovo nam je najbolja utakmica s taktičke strane, odlično smo radili, pogotovo u defanzivnom bloku. U Manchesteru smo jako patili, sad smo bili puno bolji. Pohvale mojim dečkima, obožavam ovu grupu igrača, ovo je druga godina zaredom da idemo na proljeće, ne bih mijenjao ovu momčad ni za jednu drugu, pokazali su da su lavovi. Ovo je nevjerojatan pothvat, svi ti klubovi imaju infrastrukturu, to je u usporedbi s nama drugi sport i onda pokažemo da smo frajeri - rekao je Igor Jovićević.

Junak Josipović također je bio zadovoljan.

- Zasluženo smo pobijedili, borili smo se kao momčad, od prve do zadnje minute. Još jednom se pokazalo da nije u šoldima sve, mi smo mudonje - kazao je Dinamov vratar.

Modri će svog protivnika saznati u ponedjeljak, odlučit će ždrijeb.

DINAMO - MANCHESTER CITY 1:0 (Marin 19')

DINAMO: Josipović - Hrvoj, Šutalo, Gvardiol, Jurišić - Franjić - Radonja, Julardžija, Krizmanić, Marin - Šipoš

MANCHESTER CITY: Bazunu - Ogbeta, Amankwah, Mcdonald, Dionkou; Doyle, Pozo, Dele-Bashiru - Braaf, Touaizi, Rogers

------------------------------------------------------------------------

KRAJ UTAKMICE

76. minuta - Nogometaši Manchester Cityja sve su češće pred vratima Modrih, ali osim vratnice Braafa nisu uspjeli stvoriti niti jednu ozbiljniju priliku

67. minuta - Pucao je Braaf iskosa s ruba šesnaesterca i zatresao vratnicu. Bio je City blizu izjednačujućeg pogotka na Hitrec Kacijanu

65. minuta - Ovog puta zapucao je Simmonds s dvadesetak metara iskosa, ali još je jednom siguran bio Josipović

52. minuta - Šipoš je imao sjajnu priliku povećati vodstvo Modrih! Pucao je napadač u blok s dva metra i potom iz druge prilike ponovno učinio isto, iako je na povratnoj lopti mogao pronaći Marina, ali se odlučio sam završiti akciju

48. minuta - Braaf je opalio s dvadesetak metara, ali lopta je odsjela u bloku Modrih

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

41. minuta - Pucao je sada opasno Rogers, lopta je išla pod gredu, ali Josipović sjajnom paradom odbija u korner

39. minuta - City je u posljednjih nekoliko minuta pritisnuo Modre, ali bez prave prilike

29. minuta - Pao je Marin u kaznenom prostoru, izgledalo je na prvu kao da bi mogao biti jedanaesterac, ali sudac nije odlučio pokazati na bijelu točku

GOOOL 19. minuta - Sjajno je zapucao Marin iz slobodnog udarca s dvadesetak metara i neobranjivo pogodio mrežu Cityja! Zasigurno jedan od najljepših golova mladih Dinamovaca ove sezone

18. minuta - Šipoš se sam izborio za jednu loptu na dvadesetak metara i zatim zapucao s ruba kaznenog prostora, ali lopta je otišla pored dense vratnice Cityjeva gola

5. minuta - Prva poluprilika za Modre. Zapucao je Radonja iskosa s desetak metara, ali vratar Cityja je na mjestu

4. minuta - Zaprijetili su nogometaši Cityja iz blizine, ali Josipović sjajnom rekacijom zaustavlja prvi ozbiljniji pokušaj gostiju iz Manchestera

1. minuta - Utakmica je počela!

20. travanj 2024 03:17