Nizozemska
 REUTERS/Toussaint Kluiters / REUTERS
LIGA NACIJA

Piše: HinaObjavljeno: 16. studeni 2018. 23:55

Nogometaši Nizozemske su u Rotterdamu pobijedili svjetske prvake Francuze s 2-0 u skupini 1 najelitnijeg razreda Lige nacija.

Nizozemci su poveli golom Wijnalduma minutu prije kraja prvog dijela nakon velike greške francuske obrane. U drugom dijelu su Nizozemci propustili mnogo prilika, a mrežu Francuza je od većeg poraza čudesno čuvao Lloris, sve do 96. minute kada je iz kaznenog udarca Depay "panenkom" postavio konačnih 2-0. Francuska je ostala na 7 bodova, a Nizozemska ima 6, te će osvojiti skupinu ukoliko u zadnjem dvoboju ostanu neporaženi kod Njemačke.

U Ligi B Danci su u Cardiffu pobijedili Wales s 2-1 i osigurali prvo mjesto u skupini i promociju u najviši razred.

U Ligi D borbu za prvo mjesto vode Makedonci i Armenci. Makedonci su slavili s 2-0 kod Lihtenštajna, dok su Armenci s 6-2 u gostima pobijedili Gibraltar, uz čak četiri gola Movsisjana.

23. travanj 2024 18:29