REUTERS
POGLEDAJTE SAŽETKE

Piše: HinaObjavljeno: 07. rujan 2018. 01:32

Aktualni svjetski nogometni prvaci Francuzi otvorili su Ligu nacija odigravši u Munchenu 0:0 protiv Njemačke. Wales je deklasirao Irsku 4:1, dok je Bugarska slavila u Ljubljani protiv Slovenije 2:1.

U Munchenu su snage odmjerili aktualni i bivši svjetski prvaci. Francuska je slavila ovoga ljeta u Rusiji, dok je Njemačka bila najbolja 2014. u Brazilu. Njemačka je protiv 'Tricolora' tražila iskupljenje za debakl na World Cupu gdje je 'elf' prvi put nakon 1938. godine ispao već u skupini. Međutim, nije uspjela popraviti loš dojam s World Cupa.

Soccer Football - UEFA Nations League - League A - Group 1 - Germany v France - Allianz Arena, Munich, Germany - September 6, 2018  France's Kylian Mbappe in action with Germany's Joshua Kimmich and Mats Hummels                   REUTERS/Michael Dalder
REUTERS/Michael Dalder

Domaćin je bio nešto bolji, imao je više prilika, ali mreže su mirovale. 'Les Bleusi' su tako produžili niz bez poraza u Njemačkoj na pet utakmica upisavši tri pobjede i dva neodlučen ishoda.

SAŽETAK UTAKMICE FRANCUSKA-NJEMAČKA POGLEDAJTE OVDJE.

Liga nacija je otvorena ogledom Kazahstana i Gruzije, a gosti su u Astani slavili 2:0. Giorgi Čakvetadze se upisao u povijest kao strijelac prvog gola u novom natjecanju.

Veznjak belgijskog Genta postigao je fantastičan pogodak u 69. minuti, a pobjedu gostiju potvrdio je Serhij Mali postigavši pogodak u vlastitu mrežu u 74. minuti. Bio je to susret iz skupine 1 Lige D (najslabijeg razreda).

SAŽETAK UTAKMICE KAZAHSTAN-GRUZIJA POGLEDAJTE OVDJE.

U susretu skupine 4 Lige B Wales je u Cardiffu pružio sjajnu predstavu protiv Irske pobijedivši 4:1. Domaćin je već u prvom poluvremenu zabio tri gola, a strijelci su bili Tom Lawrence (6'), Gareth Bale (18') i Aaron Ramsey (37'). U drugom dijelu među strijelce se upisao i Conno Roberts (55'), dok je utješni gol za goste zabio Shaun Williams (66'). U njihovoj skupini još se nalazi Danska.

SAŽETAK UTAKMICE WALES-IRSKA POGLEDAJTE OVDJE.

Bugarska je u susretu trećeg jakosnog razreda u Ljubljani pobijedila Sloveniju 2:1, a junak utakmice bio je dvostruki strijelac Božidar Kraev (3', 59'), dok je strijelac za Sloveniju bio Miha Zajc (40').

SAŽETAK UTAKMICE SLOVENIJA-BUGARSKA POGLEDAJTE OVDJE.

U dvoboju iste skupine Norveška je pobijedila Cipar 2:0 uz dva gola Stefana Johansena (21', 42').

LIGA A Skupina 1 Njemačka - Francuska 0-0

LJESTVICA

1. Njemačka 1 0 1 0 0-0 1

1. Francuska 1 0 1 0 0-0 1

3. Nizozemska 0 0 0 0 0-0 0

-----------------------------------------------------------------------

LIGA B Skupina 1 Češka - Ukrajina 1-2 (Schik 4 / Konopljanka 45+2, Zinčenko 90+3)

LJESTVICA

1. Ukrajina 1 1 0 0 2-1 3

2. Slovačka 0 0 0 0 0-0 0

3. Češka 1 0 0 1 1-2 0

Skupina 4 Wales - Irska 4-1 (Lawrence 6, Bale 18, Ramsey 37, Roberts 55 / Williams 66)

LJESTVICA

1. Wales 1 1 0 0 4-1 3

2. Irska 1 0 0 1 1-4 0

3. Danska 0 0 0 0 0-0 0

LIGA C Skupina 3 Slovenija - Bugarska 1-2 (Zajc 40 / Kraev 3, 59)

Norveška - Cipar 2-0 (Johansen 21, 42)

LJESTVICA

1. Norveška 1 1 0 0 2-0 3

2. Bugarska 1 1 0 0 2-1 3

3. Slovenija 1 0 0 1 1-2 0

4. Cipar 1 0 0 1 0-2 0

LIGA D Skupina 1 Kazahstan - Gruzija 0-2 (Čakvetadze 69, Mali 74-ag)

Latvija - Andora 0-0

LJESTVICA

1. Gruzija 1 1 0 0 2-0 3

2. Latvija 1 0 1 0 0-0 1

3. Andorra 1 0 1 0 0-0 1

4. Kazahstan 1 0 0 1 0-2 0

Skupina 4 Armenija - Lihtenštajn 2-1 (Pizzelli 31, Barseghjan 76 / Wolfinger 33)

Gibraltar - Makedonija 0-2 (Tričkovski 19, Alioski 35)