REUTERS/Benoit Tessier
LIGA NACIJA

'ZABILI SU DVA GOLA IZ NIČEGA' Izbornik Njemačke istaknuo svijetle točke u još jednom porazu, Griezmann otkrio kako su se motivirali za preokret

Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 17. listopad 2018. 11:51

Šlager jučerašnjeg programa Lige nacija bio je sudar aktualnih i bivših svjetskih prvaka. Francuska je u Parizu dočekala uzdrmanu Njemačku, čiji se izbornik Joachim Löw našao na udaru kritika nakon ranog ispadanja sa Svjetskog prvenstva, te nedavnog uvjerljivog poraza od Nizozemske u Amsterdamu. Mediji u Njemačkoj otvoreno su pozivali na smjenu čovjeka, koji je već 12 godina na klupi Elfa, a bit će zanimljivo vidjeti kako će se novi poraz odraziti na njegov status.

Igrom Njemačka nije razočarala, ali nastavljen je niz slabih rezultata, prvi put u povijesti Elf ima šest poraza u kalendarskoj godini. Više ne mogu biti prvi, no još ima izglede za ostanak u elitnoj skupini.

- Razočaran sam rezultatom. Bili smo ravnopravni svjetskim prvacima, mogli smo postići i drugi pogodak. Nevjerojatna je individualna kvaliteta Francuza, zabili su dva gola praktički iz ničega. Mi smo dobro reagirali nakon poraza od Nizozemske, ali mijenjanje momčadi je proces koji traje, moglo se vidjeti da neki od mlađih igrača trebaju još malo iskustva - izjavio je izbornik Löw.

Rano je Njemačka došla u vodstvo, Saneova lopta u ruku je pogodila Kimpembea, Mažić je pokazao na bijelu točku, a Kroos je zabio iako je Lloris dirao tu loptu. U nastavku je Griezmann glavom izjednačio nakon ubačaja Hernandeza, a odluka je pala iz spornog jedanaesterca nakon duela Hummelsa i Matuidija. Ostalo je sporno je li postojao prekršaj njemačkog stopera, no Griezmann je bio siguran realizator za 2:1.

Svjetski prvaci su do kraja sigurnom igrom sačuvali vodstvo i stigli u odličnu poziciju uoči posljednjeg nastupa u skupini, te će im u studenome protiv Nizozemske u Rotterdamu biti dovoljan i bod za potvrdu prve pozicije.

- Na poluvremenu smo mi igrači popričali između sebe, podsjetili smo se da smo osvojili Mundijal tako što smo naporno radili jedni za druge. U nastavku je bilo bolje - rekao je Griezmann.

Što se tiče ostalih rezultata, Ukrajina je svladala Češku i osigurala prvo mjesto i promociju u elitni rang, dok su Slovenci kod kuće remizirali s Ciprom, te su korak bliže ispadanju u D ligu. Gruzija je pobjedom u Latviji izborila prijelaz u rang C, a Gibraltar nastavlja pisati povijest. Nakon slavlja u gostima protiv Armenije, sinoć je na domaćem terenu upisao i drugu pobjedu, pao je Lihtenštajn, a prvi put su postigli i dva pogotka na utakmici.

20. travanj 2024 17:02