Ronald Gorsic / CROPIX
POSLJEDNJI PUT 'PAO' JE ARSENAL!

DINAMO PREKINUO CRNU SERIJU I SPASIO SE OD NESLAVNOG REKORDA KOJI DRŽI LANJSKI SUPARNIK MODRIH Evo kako je izgledao niz od pobjede do pobjede

Piše: HinaObjavljeno: 19. rujan 2019. 02:08

Pobjedom protiv Atalante (4-0), nogometaši zagrebačkog Dinama prekinuli su niz od čak 11 uzastopnih poraza u Ligi prvaka.

"Modrima" je prijetilo da se još jednim porazom pridruže neslavnom rekorderu Anderlechtu koji je od prosinca 2003. do studenog 2005. nanizao 12 poraza što je rekord Lige prvaka.

Crnu seriju koja je trajala više od dvije godine klub iz Bruxellesa prekinuo je pobjedom kod Betisa sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Vincent Kompany u 44. minuti.

Anderlecht je u 12 poraza od Bayerna, Intera, Werdera, Valencije, Liverpoola, Chelseaja i Betisa postigao četiri gola, a primio 26.

Posljednju pobjedu Dinamo je u Ligi prvaka ostvario 16. rujna 2015. na stadionu Maksimir protiv Arsenala 2-1. Golove za hrvatskog prvaka zabili su Alex Oxlade-Chamberlain (24'-autogol) i Junior Fernandes (58'), dok je strijelac za goste, koji su od 40. minute igrali bez isključenog Oliviera Girouda, bio Theo Walcott (79').

Nažalost, nakon pobjede protiv 'topnika' uslijedilo je čak 11 uzastopnih poraza uz razliku pogodaka 1-28. Dinamo je izgubio od Bayerna (0-5, 0-2), Olympiakosa (0-1, 1-2), Arsenala (0-3), Lyona (0-3, 0-1), Juventusa (0-4, 0-2), te Seville (0-1, 0-4).