Igor Jovičević
 CROPIX
ZA OVAKVE DVOBOJE SE ŽIVI

DRAMA U MAKSIMIRU - MLADI DINAMO JE U OSMINI FINALA LIGE PRVAKA! Rusi zabili za izjednačenje u posljednjoj minuti, a onda se ukazao junak Modrih!

Juniori Dinama proživjeli su pravu dramu u utakmici play-off faze UEFA-e Lige prvaka mladih protiv moskovskog Lokomotiva na Hitrec-Kacianu. Modri su do 92. minute imali 1:0 dovoljnih za prolaz, pa u zadnjim sekundama primili gol, da bi nakon dominacije, vodstva i bolje igre odlučili jedanaesterci. Na kraju 6:5 za Modre i veliko slavlje, a već u petak slijedi ždrijeb osmine finala i netko od velikana - Ajax, Atlético Madrid, Barcelona, Hoffenheim, Liverpool, Manchester United, Porto ili Real Madrid. Poslije toga klubovi igraju četvrtfinale, dok se završnica (polufinale i finale) igra u jednom tjednu u travnju 2019.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 19. veljača 2019. 13:51

DINAMO - LOKOMOTIV MOSKVA 6:5 ukupno nakon jedanaesteraca (1:1 Šipoš 13', Faizullin 92')

SASTAV DINAMA: Horkaš, Hrvoj, Antovski, Franjić, Gvardiol, Šutalo, Marin, Gjira, Šipoš, Čuže, Baturina

Dinamo je na jedanaesterce izborio osminu finala Lige prvaka! Junak je ponovno vratar Horkaš koji je obranio udarac Osnovu, a svi ostali izvođači bili su precizni. Za konačnih 6:5 zabio je Čuže!

KRAJ REGULARNOG DIJELA, POČINJE IZVOĐENJE JEDANAESTERACA

92' - ŠOK ZA DINAMO! Kad se činilo da je sve gotovo, zabio je Faizullin, u posljednjoj, trećoj minuti sudačke nadoknade nakon brze kontre. O prolazu u osminu finala odlučit će jedanaesterci

86' - Trener Dinama Igor Jovičević radi novu izmjenu, ušao je Radonja, izašao Antovski

85' - Nova odlična obrana Horkaša koji je promeće u junaka utakmice. Pucao je Faizullin s desetak metara, ali Dinamov vratar i to brani

78' - napadaju Rusi, krenuli su na sve ili ništa, ali sjajno se brane i dalje Dinamovi juniori koje samo desetak minuta dijeli od prolaza u osminu finala

Screenshot

72' - KAKVA OBRANA DINAMOVA VRATARA! Horkaš je prvo skrivio a potom obranio udarac s bijele točke. Titkov je pucao u donji desni kut, ali Horkaš je pogodio stranu i paradom zaustavio loptu. Dinamo manje od 20 minuta dijeli od osmine finala Lige prvaka

70' - JEDANESTERAC ZA LOKOMOTIV! Horkaš je nskrivio penal na Sulejmaniju, Rusi imaju priliku za izjednačenje

53' - Lokomotiv je krenuo ofenzivnije po izjednačenje, ali ne uspijevaju gostujući igrači stvoriti pravu priliku

46' - počelo je drugo poluvrijeme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - Dinamo vodi 1:0, a imao je još tri dobre prilike za veće vodstvo. Modre 45 minuta dijeli od osmine finala Lige prvaka

43' - VELIKA ŠANSA DINAMA! Čuže je s desetak metara iskosa pucao po golu, vratar gostiju već je bio svladan, ali lopta je prohujala tik uz samu stativu

41' - uspjeli su Rusi prenijeti igru više prema sredini terena, ali Dinamo dobro blokira sve pokušaje gostiju već na centru, nema novih prilika

34' - nova šansa za Dinamo! Antovski je sada probio lijevu stranu, ušao sve do gol-linije i centrirao u peterac, Baturina je pucao glavom, ali preko gola

27' - velika prilika za Dinamo! Asistent kod prvog gola Antonio Marin prošao je kroz obranu Lokomotiva sve do srca šesnaesterca, pucao je s desetak metara, ali ravno u gostujućeg vratara.

21' - Dinamo i nakon gola kontrolira utakmicu, Rusi zasad nisu stvorili nit jednu ozbiljnu priliku

13'- GOOOL! Dinamo vodi, Šipoš je postigao svoj treći gol u Ligi prvaka ove sezone! Marin je sjajno asistirao u peterac, lopta je iskliznula gostujućem vrataru, a Šipoš je s pet metara zabio u praznu mrežu

6' - Dinamo dominira od prve minute, gosti zasad love priliku iz kontre, ali nema pravih šansi nakon sjajnog udarca iz treće minute

3' - odmah sjajna prilika za Dinamo! Franjić je odlično pucao iz slobodnog udarca s ruba šesnaeseterca, lopta bi odsjela u maloj mrežici da ju gostujući golman nije atraktivnom paradom izbio u korner.

1' - Utakmica na Hitrec Kacianu je počela, sretno Dinamo!

19. travanj 2024 15:32