REUTERS
STATISTIKA JE NEUMOLJIVA

EVO ZAŠTO SE CIJELI TORINO KLANJA MARIJU MANDŽUKIĆU Hrvat u impresivnoj večeri sve nadskakao, zabio, krao..., i potvrdio nevjerojatan podatak!

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 10. svibanj 2017. 10:30

Primivši pogodak od Monaca u 69. minuti uzvratnog dvoboja polufinala Lige prvaka, Juventus je prekinuo niz bez primljenog pogotka koji je trajao čak 689 minuta.

Juventus se time probio na drugo mjesto ljestvice svih vremena u Ligi prvaka po minutama bez primljenog gola.

Rekorder je i dalje Arsenal koji od 29. rujna 2005. do 17. svibnja 2006. nije primio pogodak čak 995 minuta. Nevjerojatan niz Arsenala prekinula je Barcelona u finalu pobijedivši 2-1, a pogodak koji je prekinuo seriju 'topnika' zabio je Samuel Eto'o u 76. minuti susreta.

Posljednji pogodak Juventus je primio 22. studenog prošle godine u susretu 5. kola H skupine na gostovanju kod Seville. Nicolas Pareja je svladao Gianluigija Buffona u 9. minuti utakmice. Juve je u nastavku susreta okrenuo rezultat pobijedivši 3-1.

SUPER GOAL MANDZUKIC

U posljednjem kolu u skupini Juventus je pobijedio zagrebački Dinamo 2-0, u osmini finala je dva puta slavio protiv Porta (2-0, 1-0), a u četvrtfinalu je izbacio Barcelonu (3-0, 0-0). U prvom polufinalnom ogledu Juve je pobijedio Monaco 2-0, a sjajan niz prekinuo je Mbappe.

Impresivne brojke u velikoj pobjedi ima i naš Mario Mandžukić koji se prvim pogotkom Juventusa u utorak navečer i općenito fantastičnom partijom na najljepši način odužio navijačima za nešto slaibji nastup u prvoj utakmici.

Ugledni portal Squawka Football tako donosi i grafički prikaz Mandžine dominacije - u zraku je osvojio ukupno deset duela, sedam više od bilo kojeg drugog igrača na travnjaku, a njegov ukupni učinak te večeri izgledao je ovako - 10 dobivenih zračnih duela, pet presječenih protivničkih dodavanja, isto toliko udaraca na gol, dvije stvorene šanse i jedan gol.

A upravo taj jedan gol kojim je hrvatski napadač u 33. minuti probio Danijela Subašića nosi posebnu priču, kad su Mandžukićevi nastupi za Juventus u pitanju. Naime, u svim dosadašnjim utakmicama kad je Mandžukić zabio - Juventus je na kraju pobijedio. Impresivno...

----------------------------------------------------------------

SERIJA BEZ PRIMLJENOG GOLA

995 minuta: Arsenal (27/09/05 - 17/05/06)

689 minuta Juventus (22/11/16 - 09/05/17)

686 minuta: Chelsea (03/10/07 - 02/04/08)

658 minuta: Ajax (27/09/95 - 03/04/96)

623 minute: AC Milan (02/11/04 - 04/05/05)

16. travanj 2024 14:23