Dinamo
 Ronald Gorsic / CROPIX
EVO FORMULE ZA SLAVLJE

IAKO U UKRAJINI NEMAJU DOSTOJNOG PROTIVNIKA, ŠAHTAROVI NAPADAČI NISU EFIKASNIJI OD DINAMOVIH! Ofanzivni trozubac Modrih odigrao je manje i zabio više

Piše: Tomo NičotaObjavljeno: 22. listopad 2019. 17:05

Raspucan je ukrajinski prvak ove sezone, stalno drvimo o tome da je napadački dio momčadi apsolutno najbolji dio Šahtara. Gotovo tri gola po susretu zabijaju Rudari, u dosadašnjih 14 utakmica čak su 39 puta tresli mrežu raznih suparnika. Impresivno, u Ukrajini Šahtar ove sezone uistinu nema adekvatnog protivnika.

A dosad se u strijelce upisalo 11 igrača, međutim 22 od tih 39 golova zabio je taj opjevani brazilski trio Marlos - Junior Moraes - Taison. Momci su zaključno s utakmicom protiv Kolosa, u kojoj su slavili sa 6:0, na terenu proveli 3394 minute. Najefikasniji je Junior Moraes, on je već zabio 12 golova, Taison je dodao šest, dok je Marlos zabio četiri puta.

Dinamovi nogometaši nemaju takav prosjek, u 21 utakmici zabili su 46 golova. No gledajući samo napadačke trojce, Dinamov je ubojitiji od Šahtarova! Dakle, Oršić, Petković i Olmo dosad su 25 puta tresli mreže suparnika, a iako je Dinamo odigrao više utakmica od Šahtara s obzirom na to da je morao igrati i pretkola Lige prvaka, njih trojica provela su na travnjaku manje minuta od spomenutog Šahtarova trisa aseva. Petković, Oršić i Olmo igrali su dosad “samo” 3198 minuta - skoro 200 minuta manje za tri gola više, imaju se čime pohvaliti. Oršić je, kao i Moraes, zabio 12 golova dosad, Petković je na osam, Olmo zasad na pet.

Kad gledamo ostale strijelce, Modrih se ukupno također 11 upisivalo na listu strijelaca, ali dok je kod Šahtara nakon trojice veličanstvenih prvi sljedeći zabio samo dva gola (petorica su zabila po dva gola), kod Dinama je Kadzior zabio također pet, Atiemwen i Gojak su na četiri, Gavranović na tri...

Odgovor na brazilski DNK

Naravno, uvijek netko može reći da su Modri statistiku popravili na niželigašu Karlovcu u Kupu, međutim, kad je glavni napadački trio u pitanju, Oršić i Petković Karlovčanima su zabili tek po jedan gol svaki, pa i nije, znači, neka velika razlika u brojkama. Štoviše, ako ćemo ići i korak dalje, Petković je zabio tri gola za reprezentaciju u kvalifikacijama, Olmo za U-21, dok suparnici nisu zabijali u nacionalnom dresu. No zadržimo se na klupskim brojkama.

Naravno, statistika ne mora imati neko značenje u konačnoj odluci o pobjedniku, često ni nema, međutim ona sigurno pokazuje da Dinamo ima odgovor na taj brazilski DNK u Šahtarovu napadu, tu osovinu koja se smatra najjačom snagom ukrajinskog prvaka. Pa tko prevagne u Harkivu...

27. travanj 2024 06:53