Bayern
 Glyn KIRK / AFP / GLYN KIRK AFP
POSLASTICA OSMINE FINALA

TOTALNI POTOP CHELSEAJA! BAYERN RAZMONTIRAO BLUESE U DRUGOM DIJELU Gnabry zabio dva komada u tri minute, na listu strijelaca se upisao i Lewandowski

Bayern je ostvario ogromnu prednost u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka na gostovanju u Londonu. Potopili su Bavarci Chelsea s 3:0 na Stamford Bridgeu i tako širom otvorili vrata četvrtfinala. Iako je u nogometu sve moguće, teško je vjerovati da Bluesi mogu do preokreta u Münchenu.
Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 25. veljača 2020. 13:57

CHELSEA - BAYERN 0:3 (Gnabry 51', 54', Lewandowski 75')

CHELSEA (3-4-2-1): Caballero - Azpilicueta (od 73. Pedro), Christensen, Rüdiger - James, Jorginho, Kovačić, Alonso - Mount, Barkley (od 61. Willian) - Giroud (od 61. Abraham).

BAYERN (4-2-3-1): Neuer - Pavard, Boateng, Alaba, Davies - Kimmich, Alcantara (od 90. Goretzka) - Gnabry (od 85. Tolisso), Müller, Coman (od 66. Coutinho) - Lewandowski.

Njemački prvak demonstrirao je snagu i moć, bio je uvjerljivo bolji suparnik tijekom cijelog susreta. Bluesi su momčad u izgradnji s kojom je Frank Lampard napravio dosta dobrih stvari ove sezone, ali defenzivne slabosti su konstanta koja traje. A na ovoj razini svaka se pogreška skupo plaća...

Bavarci su u grupnoj fazi već jednom prošetali britanskom prijestolnicom, kad su pod vodstvom Nike Kovača sredili Tottenham s čak 7:2, a njegov nasljednik Hansi Flick najavio je visoke domete novim londonskim trijumfom.

Briljirali su napadači Robert Lewandowski i Serge Gnabry. Poljak je zabio treći gol na asistenciju Daviesa, te namjestio prva dva koja je početkom nastavka unutar tri minute nakon lijepih akcija fino realizirao Gnabry.

Lampard je u dvoboj krenuo s istom postavom koja je započela ogled s Tottenhamom u Premier ligi, kojeg su Bluesi dobili 2:1. Mateo Kovačić imao je punu minutažu, no on i suigrači bili su nemoćni protiv bavarskog stroja. Dominirali su gosti i u prvom poluvremenu, više su i opasnije prijetili, a najbliže pogotku bili uoči odmora kad je Müller pogodio gredu.

U nastavku je bolju igru Bayern pretvorio u uvjerljivu pobjedu, a zanimljivo je da je Gnabry svih šest ovosezonskih golova u Ligi prvaka zabio u Londonu. Lewandowski je pak preuzeo vodstvo na ljestvici strijelaca s 11 pogodaka, jedan više od Haalanda iz Borussije Dortmund. U završnici su domaći ostali bez Alonsa koji je pocrvenio zbog udaranja Lewandowskog.

CHELSEA: Caballero - Alonso, Rüdiger, Christensen, Azpilicueta - James, Jorginho, Kovačić, Barkley - Mount, Giroud

BAYERN: Neuer - Kimmich, Pavard, Boateng, Alaba - Davies, Alcántara, Gnabry, Coman - Müller, Lewandowski

---------------------------------------------------------

KRAJ UTAKMICE

84. minuta - Alonso je zbog udaranja Lewandowskog zaradio crveni karton

75. minuta - Davies je nanizao nekoliko igrača Chelsea po lijevoj strani i zatim idealno uposlio Lewandowskog koji s dva metra šalje loptu u praznu mrežu

71. minuta - Willian je poslao oštru loptu s desne strane na pet metara, ali na drugoj strani nije bilo nikoga da je pospremi u mrežu

67. minuta - Pokušao je atrakticno škaricama zapucati Coutinho, ali iz teškog kuta slabo je zahvatio loptu

54. minuta - Nije se Chelsea uspio oporaviti od šoka i već su se našli u zaostatku od dva pogotka. Ponovno ista kombinacija bila je kobna za Bluese. Lewandoski je uposlio Gnabryja koji s desetak metara iskosa zabija za 2:0 Bayerna

52. minuta - Gnabry je odlično odigrao za Lewandowskog koji potom daje povratnu loptu za Nijemca na jedenaest metara od vratiju, a ovaj smirenim i prizemn im udarcem dovodi Bayern u vodstvo

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

42. minuta - Odlično se Alonso oslobodio svog čuvara, zapucao s desetak metara, ali Neuer brani

35. minuta - Nakon fantastičnog ubačaja s lijeve strane Müller je pucao glavom iz blizine i zatresao gredu! Bila je ovo najbolja prilika na utakmici

27. minuta - Müller je odlično proigrao Lewandowskog koji je vršcima kopačke pokušao prebaciti Caballera, ali Argentinac brani

20. minuta - Jedna i druga momčad nemaju previše prilika. Bitka se vodi uglavnom na sredini terena

15. minuta - Lewandowski je dobio odličnu loptu u prostor, pucao iskosa iz vrlo teške situacija, ali Caballero brani

11. minuta - Coman se sjurio prema vratima Bluesa, zapucao s ruba šesanesterca, ali lopta je otišla malo pored desne vratnice. Imao je mladi Francuz i puno bolju opciju uposliti Lewandowskog na drugoj strani, ali odlučio je sam završiti akciju

9. minuta - Mount je prošao po desnoj strani i u konačnici uputio udarac iskosa s desetak metara, ali njegov udarac bio je izrazito slab

1. minuta - Müller je odmah zapucao s ruba kaznenog prostora, ali lopta je otišla ravno u ruke Caballera

1. minuta - Utakmica je počela

18. travanj 2024 04:24